Xiaomi za 700$? CEO bierze to pod uwagę, ale tylko gdy będzie zmuszony

Xiaomi za 700$? CEO bierze to pod uwagę, ale tylko gdy będzie zmuszony

Opublikowano 10.09.2018 11:02 -


W momencie, kiedy wszyscy widzą w Xiaomi dobrze wyposażone urządzenia w cenach niemożliwych do osiągnięcia przez innych producentów, taka postawa CEO może dziwić. W tym momencie najdroższa wersja Pocophone F1 kosztuje ok. 420$, co zatem musiałoby się stać, żeby Xiaomi tak podniosło ceny? Koszt technologi.

Gdy akcje Xiaomi trafiły na giełdę, dyrektor generalny Lei Jun złożył obietnicę wszystkim zebranym, że ograniczy marże ze sprzedaży urządzeń do 5 procent i zwróci nadwyżkę zysków konsumentom (w nieokreślony sposób).

Jeśli sprzedamy nasze produkty blisko kosztów produkcji i zwrócimy “wartość” naszym użytkownikom, otrzymamy długoterminowe wsparcie z ich strony. – napisał Jun w wewnętrznym e-mailu do pracowników w czasie IPO Xiaomi.

Jest to dogodna sytuacja dla każdego techmaniaka, ponieważ za stosunkowo niewielką cenę otrzymuje wszystko, co najnowsze i najlepsze. Dla takiej osoby  funkcje, jak wbudowane czujniki linii papilarnych czy czujniki rozpoznawania twarzy w telefonach, które kosztują do 500 USD to najlepszy prezent, jaki może dostać.

Xiaomi znów obniża poprzeczkę – topowy telefon za 1000zł? To możliwe?

Xiaomi za 700$

Podczas wywiadu z dyrektorem zarządzającym Xiaomi India Manu Kumarem, dziennikarz India Today poruszył temat cen ich urządzeń. Interesujące było, co musiałoby się stać, aby Xiaomi przekroczyło cenę 700$ za swoje urządzenia.

Manu powtórzył obietnicę marży, tłumacząc, że zachowanie w stylu ich konkurencji nie jest w ” naszym DNA “.

Apple jest prawdopodobnie najlepszym przykładem firmy, która winduje ceny do poziomu przynajmniej dwukrotnie wyższego niż ceny produkcji każdego iPhone-a. Porównaj to z najnowszym Pocophone F1. Urządzeniem ze Snapdragon 845, 256GB pamięci i 8 GB pamięci RAM, który nie zbliżył się do kwoty 420$. Przy jednak tak niestabilnych cenach na rynku komponentów jest zawsze szansa na zmiany cennika Xiaomi.

Nasz zarząd nie pozwoli na narzucenie na przykład 60% marży. To nie znaczy, że nigdy nie będziemy mieć urządzeń za 700$ na rynku. Jeżeli powstanie pod marką Xiaomi urządzenie upakowane w nową i drogą technologię, może zbliżyć się do wyższej kategorii cenowej  – powiedział Manu.

Zastanawiające jest, jakie to nowinki musiałyby powstać, aby tak znacząco podnieść cenę końcowego urządzenia. Pozostaje jeszcze pytanie, czy Xiaomi nie odczekałoby jednak kilku chwil, czekając na spadek ceny nowej technologi, aby nie powodować rewolucji na rynku. Myślę, że możemy spać spokojnie o nasze portfele i jeszcze długo nie zobaczymy Xiaomi za 700$.

Szybki Konkurs – Xiaomi Mi Band 3 do wygrania

Wieści z Rozładowani.pl