Xiaomi Redmi Note 7 z 48-megapikselowym aparatem. Cena: około 560zł

Xiaomi Redmi Note 7 z 48-megapikselowym aparatem. Cena: około 560zł

Opublikowano 10.01.2019 12:32 -


W ostatnich miesiącach ubiegłego roku, prezes Xiaomi, Lin Bin, zapowiedział nowy telefon. Według jego deklaracji smartfon miał być wyposażony w 48-megapikselowy aparat. Narobił tym samym trochę zamieszania na rynku, a o Xiaomi zrobił się na jakiś czas głośno. Okazuje się to jednak chwytem marketingowym, bo nowy telefon to Redmi Note 7, czy produkt innej marki, należącej jednak do Xiaomi.

Pojawienie się tak potężnego aparatu w smartfonie nie jest pierwsze – informowaliśmy, że także Huawei przygotowuje podobny telefon. Wracając jednak do Redmi Note 7 – jest to telefon, który designem do złudzenia przypomina tani model od Xiaomi – Mi Play, zapowiedziany zaledwie kilka tygodni temu. Smartfon posiada okrągłe wycięcie na wyświetlaczu, a czytnik linii papilarnych jest na tylnej obudowie, która jest ozdobiona kolorowymi gradientami. Umieszczone są tam dwa aparaty, jeden to wspomniany, 48-megapikselowy obiektyw, a drugi o aparat portretowy o jasności f 1,8, który posiada 5 megapikseli.

Redmi Note 7

Redmi Note 7 – parametry

Oprócz wspomnianych aparatów, smartfon Xiaomi Redmi Note 7 posiada ekran o przekątnej 6,3 cala. Jego proporcje to 19,5:9. Wyświetla obraz w 1080p. Urządzenie dysponuje procesorem Snapdragon 660, a podstawowa wersja ma 3GB pamięci RAM. Całość zasilana jest akumulatorem o mocy 4000mAh, ładowanego za pomocą USB-C. Znajdziemy także wyjście słuchawkowe i przedni aparat do selfie z 13 megapikselami.

W ubiegłym tygodniu, dyrektor generalny Lei Jun ogłosił świat, że Redmi to od teraz niezależna marka, która będzie koncentrować się głównie na sprzedaży on-line. Jej głównym zadaniem to „efektywność kosztowa”. W tym czasie marka Xiaomi ma skupić się na telefonach w klasie od średniej do wysokiej. Największa popularność telefony firmy Redmi miały głównie w Indiach. Teraz firma chce zyskać więcej klientów na całym świecie. Na tylnej obudowie nowych smartfonów będzie widniał napis „Redmi by Xiaomi”.

Redmi Note 7

Redmi Note 7 – ceny i warianty

Trzeba przyznać, że ceny nowych telefonów zapowiadają się bardzo kusząco. Najtańsza wersja, posiadająca 3GB pamięci RAM, a także 32GB pamięci masowej kosztować będzie około 150$ (~560zł). Aby posiadać droższą wersję, posiadającą 6GB pamięci RAM i 64GB pamięci masowej, trzeba liczyć się z kosztem rzędu 200$ (~750zł). Podczas prezentacji, Lei Jun porównał nowy model z produktami konkurencji – wartego około 3000 juanów Honor View 20, a także do Huawei Nova 4 (około 3400 juanów).

Na początek Redmi Note 7 trafi oczywiście na rynek chiński. Jeszcze w tym roku jednak, według zapowiedzi, telefon powinien pojawić się na zewnętrznych rynkach. Kiedy pojawi się w Polsce? Tego na razie nie wiadomo.

Wieści z Rozładowani.pl