Xiaomi wprowadziło do sprzedaży w Polsce kolejne urządzenie. Smartfon z rodziny Redmi 9, oznaczony jako 9A, dostępny jest w niskiej cenie. 

Warto kupić Xiaomi Redmi 9A?

Xiaomi Redmi 9A trafił do polskiej dystrybucji w tym tygodniu. Może to być ciekawa propozycja, ale dla użytkowników o bardzo, ale to bardzo niskich wymaganiach. W sumie to mógłbym tego smartfona polecić osobom, które nie oczekują niczego więcej, poza podstawowymi funkcjonalnościami, do których wystarczyły telefony przed zawojowaniem rynku przez smartfony. Ewentualne zainteresowane tym modelem osoby, mogą zapomnieć o skomplikowanych i wymagających grach czy aplikacjach z uwagi na specyfikację techniczną urządzenia. 

Specyfikacja Xiaomi Redmi 9A

Na pokładzie Xiaomi Redmi 9A znajdziemy ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio G25 wykonany w technologii 12 nm, o taktowaniu do 2,0 GHz. Jego praca wspierana jest tylko przez 2 GB pamięci RAM. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji 32 GB pamięci na dane (pamiętajmy, że należy tę pojemność zmniejszyć o dane zajmowane przez system). W Redmi 9A zastosowano wyświetlacz Dot Drop o przekątnej 6,53”, którego maksymalna jasność wynosi 400 nitów, a współczynnik kontrastu 1500:1. Użytkownik może skorzystać łącznie z dwóch aparatów. Przedni to jednostka o rozdzielczości 5 Mpix, a tylni 13 Mpix. Urządzenie jest zasilane ogniwem o pojemności 5000 mAh. Co ciekawe, w tym modelu nie doświadczymy możliwości odblokowywania za pośrednictwem odcisku palca, ale jest rozpoznawanie twarzy, chociaż nie uważam go za najbezpieczniejszą metodę. Najważniejsza informacja, czyli cena. Producent wycenił Xiaomi Redmi 9A do sprzedaży w polskiej dystrybucji na 399 zł. Tanio, ale zwróćmy uwagę na powyższą specyfikację. 

Dostępność Redmi 9A

Producent podaje, że Xiaomi Redmi 9A pojawi się niebawem w ofercie polskich operatorów. Na razie można go nabyć w salonach Mi Store oraz sklepach internetowych mi-home.pl, mimarkt.pl, a także mi-store.pl. Ponadto, Redmi 9A dostępny jest w Komputroniku, Media Expert, Media Markt, NEONET, RTV EURO AGD oraz x-komie.