Pierwsze doniesienia o nadchodzącym budżetowcu Xiaomi podgrzewają atmosferę.

Seria Redmi to chyba najlepiej sprzedające się budżetowce, a już na pewno najlepiej sprzedające się telefony Xiaomi. Nie dziwi zatem, że jak tylko wyciekły nowe informacje o następcy Xiaomi Redmi 9, świat pogrążył się w rozmowach nad jego specyfikacją i ceną, bo i ona jest już znana.

Bolesny błąd zdradził specyfikację Xiaomi Redmi 10

W jednym z singapurskich sklepów ktoś najwidoczniej pomylił się i wrzucił na listę dostępnych urządzeń Xiaomi Redmi 10 wraz z całą specyfikacją. Oczywiście błąd już został naprawiony, a telefon usunięty z widocznej listy, ale, jak to w Internecie, nic nie ginie.

R E K L A M A

Względem Redmi 9 można zauważyć dwie główne zmiany – aparat i wyświetlacz.

xiaomi redmi 10

Redmi 9 był wyposażony w 13-megapikselową matrycę główną, podczas gdy jego następca otrzyma budżetową matrycę od Samsung w rozdzielczości aż 50 Mpx. To bardzo duża zmiana, która zapewne będzie najmocniejszym punktem nadchodzącej premiery. Pozostałe oczka to, niezmiennie, 8 Mpx dla obiektywu szerokokątnego i dodatkowe 2 x 2 Mpx dla makro oraz pomiaru głębi. Z przodu bez zmian – 8 Mpx.

Kolejną zmianą jest wyświetlacz, który, choć pozostanie wykonany w technologii LCD, otrzyma mniejszą przekątną (6,5″ zamiast 6,53″) oraz wyższą częstotliwość odświeżania (60 Hz vs 90 Hz). Szkoda, że nie udało się znaleźć w budżecie kwoty na AMOLED, ale i na LCD 90 Hz znajdą się chętni przy odpowiedniej cenie. Czytnik linii papilarnych znajduje się pod przyciskiem zasilania.

Reszta podzespołów jest niemal identyczna z poprzednikiem. Procesor Helio G88 to delikatnie podkręcony Helio G80 z Redmi 9 o częstotliwości maksymalnej 2,0 GHz, który będzie pracował z 6 GB RAM i 128 GB pamięci na dane w najwyższej konfiguracji. Bateria to 5000 mAh z ładowaniem 18 W.

redmi 10 4

Może powyższa specyfikacja nie powoduje drżenia rąk z ekscytacji, ale jeżeli cena pozostanie podobna do tej, za którą można było kupić Xiaomi Redmi 9 podczas premiery (150 EUR), może to być bardzo łakomy kąsek dla poszukiwaczy tanich, ale i przyzwoitych telefonów. Na stronie wspomnianego singapurskiego sklepu widniała cena ok. 185$, ale z tą informacją należy jeszcze poczekać na potwierdzenie.


Posłuchaj nas!