Przystawki do telewizorów nie tracą na popularności, mimo, że większość telewizorów dostępnych na rynku posiada funkcje SMART. Jednak z czasem producenci ich nie aktualizują, tak samo, jak smartfonów. Przez to nie trafiają na nie nowe aplikacje. Taka sytuacja dotknęła również mnie. Dlatego też zastanawiam się nad zakupem dodatkowego boxa z Android TV na pokładzie. Na rynku pojawił się nawet model sygnowany przez Canal+ umożliwiający korzystanie ze specjalnej platformy do oglądania telewizji przez internet. Xiaomi również aktualizuje swój najbardziej znany produkt, czyli Mi Box.

Xiaomi Mi Box 4S Pro

Najnowsza wersja Xiaomi Mi Box to 4S Pro. Ma ona trafić na rynek 5 listopada. Na razie będzie dostępna tylko w Chinach. Jednak warto na niego zwrócić uwagę. Jest to bowiem pierwszy Mi Box z obsługą rozdzielczości 8K. Poza tym Mi Box 4S Pro wspierać będzie transmisję HDMI 2.1. Praca urządzenia będzie wspierania przez 2GB pamięci RAM. Na dane zaś przeznaczone będzie 16 GB pamięci. Jeśli chodzi o dostępność innych portów, a także wyposażenie, to nie wiemy na razie nic poza pilotem zdalnego sterowania wykorzystującym bluetooth. Urządzenie będzie dostępne za 399 juanów.

Canal+ Box 4K to nowy dekoder z Androidem. Pozwoli na oglądanie telewizji przez internet, a także korzystanie z serwisów VOD

Xiaomi Mi TV Stick

W lipcu do sprzedaży w Polsce Xiaomi wprowadziło inną przystawkę do telewizorów.

Oprogramowanie w Mi TV Stick to Android TV 9.0. Zatem użytkownicy mogą korzystać z wszelkich aplikacji dostępnych na ten system, w tym także z najpopularniejszych usług streamingowych, takich jak Netflix, HBO Go, Amazon Prime Video, Twitch, Red Bull TV, Spotify, czy YouTube. Urządzenie ma wbudowaną pamięć 8 GB z przeznaczeniem na aplikacje. Sercem przystawki jest czterordzeniowy procesor Cortex-A53 o taktowaniu 2.0 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Xiaomi Mi TV Stick ma wbudowany Chromecast. Pozwoli to na przesyłanie obrazów ze smartfona na telewizor. Obsługuje przestrzenny dźwięk Dolby oraz DTS. Obsługa urządzenia jest ułatwiona dzięki dołączonemu do zestawu pilotowi na bluetooth. Jest on wyposażony w dedykowane przyciski dla Netflixa, Amazon Prime Video, a także Asystenta Google.

Źródło: Weibo