Xiaomi pokazuje składany telefon, robi wrażenie!

Xiaomi pokazuje składany telefon, robi wrażenie!

Opublikowano 23.01.2019 21:02 -


Inni bawią się w zapowiedzi: Samsung czy Huawei, a Xiaomi wreszcie przechodzi do konkretów. Pokazuje działający, składany prototyp swojego telefonu. Nie wiem jak na Was, ale na mnie robi on ogromne wrażenie.

Stało się: wchodzimy w nową epokę telefonów, jestem pewien, że rok 2019 będzie należał do składaków. Jedna kwestia jest tylko niepewna – nie czy się pojawi, ale ile firm wypuści swoje modele w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że na czele aktualnie znajduje się niespodziewanie chińskie Xiaoimi, zostawiając w tyle innych gigantów – Samsunga i Huawei.

Prezes Xiaomi, a jednocześnie jej współzałożyciel, Bin Lin pokazuje na filmiku składany telefon. Video zostało umieszczone na Twitterze wiceszefa Xiaomi, Wanga Xianga. Jak mówi opis pod filmem, jest to pierwszy na świecie, podwójnie składany smartfon. Jak to dokładnie działa, widać bardzo dobrze na nagraniu. Można tam zaobserwować, że telefon jest w pełni działającym urządzeniem, a podczas składania, ekran delikatnie się załamuje. Wyświetlany obraz (jak widać jeszcze nie do końca płynnie) przechodzi do nowych proporcji. Z wielkości tabletu, zmienia się w telefon. Natomiast złożone boki, estetycznie chowają się z tyłu urządzenia. Biorąc pod uwagę, że jest to prototyp, to można stwierdzić, że jest to już dość zaawansowana wersja.

Xiaomi – prototyp dość zaawansowany

Do tej pory mieliśmy okazje obserwować prototypy innych firm, składały się jednak one w pół, a nie w dwóch miejscach jak ten od Xiaomi. Tutaj mamy do czynienia z jednym ekranem, a nie jak w przypadku innych producentów, dwa wyświetlacze (takie przypadki też się zdarzały). Powyższe nagranie zostało opublikowane w pierwsze kolejności na portalu Weibo, Lin tam napisał, że firmie udało się przebrnąć przez kilka problemów technicznych, przede wszystkim ze składaniem ekranu. Istotne było opracowanie technologii zawiasów i udoskonalenie oprogramowania.

Co ciekawe, Xiaomi nie jest przekonane do tego urządzenia. Poproszono internautów o wyrażenie opinii na temat takiego modelu, a także o pomoc w wyborze nazwy. Jeśli odzew będzie pozytywny, firma wypuści telefon na rynek. Możliwe, że to po prostu zagrywka marketingowa. Rzecznik Xiaomi, Donovan Sung już nazwał modeł określeniem „podwójnie składany, podwójna zabawa”.

Oficjalnych planów, jeśli chodzi o premierę na razie brak.

Wieści z Rozładowani.pl