Xiaomi pokazuje Mi Reader czyli niedrogi czytnik e-booków

Xiaomi pokazuje Mi Reader czyli niedrogi czytnik e-booków

Opublikowano 22.11.2019 13:13 -


Wydawałoby się, że nie ma takiej rzeczy, której Xiaomi nie produkuje. Mimo iż kilkukrotnie słyszeliśmy o tym, że Xiaomi ma w ofercie własny czytnik książek nie była to do końca prawda. Do teraz, bo Mi Reader właśnie dołączył do oferty chińskiej firmy.

Wszyscy zachwycają się rozszerzeniem oferty Xiaomi. Ja jednak dobrze pamiętam, a Wy możecie to wygooglować, że wcześniej już kilkukrotnie była mowa o wejściu tej firmy na rynek czytników elektronicznych książek. Po raz pierwszy spotkałem się z takim planem w maju tego roku. Mowa była jednak o czytniku jednej z dziesiątek firm zależnych od Xiaomi, ale nie bezpośrednio znanym nam gigancie. Następnie miesiąc, czy dwa później można było przeczytać o kolejnym czytniku — tym razem bardziej zaawansowanym i oferującym sporej wielkości 10.3-calowy wyświetlacz.

Xiaomi Mi Reader

Teraz dochodzą do nas informacje o sprzęcie, który wyprodukowany zostanie bezpośrednio pod szyldem Xiaomi. Niestety początkowo dostępny będzie jedynie w Chinach (chociaż w dziejących czasach to już nie jest problem). Jego cena to 579 juanów, co po przeliczeniu wynosi około 320 zł. To całkiem rozsądna kwota. Co za nią otrzymamy?

Xiaomi Mi Reader to dobrze wyposażony czytnik

Czytnik od Xiaomi dysponuje wyświetlaczem E-Ink Carta HD o przekątnej 6 cali i 212 PPI. Sam ekran jest dotykowy i doświetlony 24 diodami LED. Zarówno natężenie, jak i barwę światła można regulować. Mi Reader pracuje pod kontrolą Androida w wersji 8.1 Oreo i specjalnej nakładki. Sercem czytnika jest 4-rdzeniowy procesor Allwinner B300 o taktowani 1.8 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostaje 16 GB pamięci. Nie wiemy, czy da się ją rozszerzyć kartami pamięci.

Xiaomi Mi Reader

Xiaomi Mi Reader posiada wsparcie dla usług Baidu, w tym dysku Internetowego. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty książek i dokumentów i komiksów jak TXT, EPUB PDF, DOC, XLS, PPT. Bateria urządzenia ma 1800 mAh i ładowana jest za pomocą złącza USB typu C. Dostępność w sklepach planowana jest na drugą połowę grudnia.

Wieści z Rozładowani.pl