Nie jedno, nie dwa, ale aż trzy urządzenia pokazała należąca do Xiaomi firma Amazfit. Wśród nich jest obiecany Mi Band 4 z kolorowym wyświetlaczem, Verge 2 z eSIM oraz Bip z Funkcją mierzenia EKG. Jest ciekawie prawda? Zwłaszcza że to nie wszystkie ciekawostki!

Jeśli czytaliście wywiad Jakuba, to na pewno zwróciliście uwagę, że Xiaomi ma ambitne plany i zamiar wprowadzenia wielu ciekawych produktów. Ja już jakiś czas temu pisałem, że najbliższe premiery to Mi Band 4 oraz Verge 2. Nowy Bip jednak całkowicie mnie zaskoczył. Tak samo jak dostępność funkcji EKG!

Mi Band 4

Na pierwszy rzut oka nie widać zmian, no może poza nowym złączem ładowania. To, co jest największą nowością to  kolorowy ekran OLED. Ma on przekątną 0,95 cala i jest większy o 40% od tego w Mi Band 3. Jego rozdzielczość to 240 × 120 pikseli, co daje aż 282 pikseli na cal.

R E K L A M A

Oprócz tych zmian smart opaska ma nowe udoskonalone czujniki, które mierzyć mają naszą aktywność. Dostępne będą też dodatkowe aktywności, dziesiątki nowych tarcz oraz kolorowe opaski w nowych barwach.

Xiaomi Mi Band 4

Mi Band dalej jest wodoszczelny do 5 ATM. Jego bateria jest większa (135 mAh), dzięki czemu kolorowy wyświetlacz nie wpłynął na żywotność baterii. Nowy Band dalej będzie pracować przez 20 dni na jednym ładowaniu.

Na rynku chińskim zadebiutuje też wersja z NFC i mikrofonem, ale nie będą one wspierać europejskich usług, więc nie ma sensu o tym pisać. Cena Mi Band 4 w podstawowej wersji to po przeliczeniu około 86 zł. Jego dystrybucja ruszyć ma na dniach. Ja widziałem już jeden sklep, który rzekomo miał już sprzęt na stanie i oferował go w cenie 139 zł.

Amazfit Smart Watch 2, czyli europejski Verge 2

Nazwa może mylić, w zależności od regionu oba smart zegarki dostępne są pod dwoma nazwami. Ta chińska to Smart Watch, prawie pewne jest jednak, że urządzenie zadebiutuje w Europie jako Verge tak jak poprzednik.

Wersja z dwójką w nazwie oferuje lepszy wyświetlacz OLED. Względem poprzednika zwiększono rozdzielczość (do 454 × 455 pikseli, 326 PPI) oraz jego średnicę (do 1,39 cala). Ekran urządzenia pokryty jest szkłem Gorilla Glass 3, a koperta jest ceramiczna i wodoszczelna. Do tego wszystkiego wytrzyma ciśnienie 5 ATM.

Amazfit Verge 2

Zegarek wyposażony jest w procesor Snapdragon 2500 (a nie 3100 jak wcześniej sądzono), ma 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci na dane. Smart zegarek pracuje pod kontrolą Amazfit OS. Posiada wbudowany głośnik i mikrofon, które przydadzą się do obsługi połączeń głosowych. Zegarek wspiera bowiem eSIM i sieci 4G.

Oprócz tego na pokładzie nie zabrakło NFC, GPS, GLONAS oraz optycznego czujnika tętna. Dodatkowo na rynku dostępny będzie model, który zaoferuje również możliwość wykonywania EKG tak jak w Apple Watch 4. Bateria urządzenia ma 420 mAh i pozwala na 28 godzin stanu czuwania w sieci 4G. Cena po przeliczeniu z juanów to 540 zł. Wersja z EKG będzie droższa, jej koszt to około 700 zł.

Amazfit Health Watch

To coś, co wygląda jak dobrze znany nam BIP i najwyraźniej jest jego następcą. Nazwa może się jednak zmienić, bo Smart zegarek zyskał funkcję pomiaru EKG. Kwadratowy ekran ma te same parametry co poprzednik, czyli ekran o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczość 176 × 176 pikseli. Wygląd zegarka pozostał ten sam, obudowa jest metalowa, a ekran pokrywa hartowane szkło (nie wiemy, czy to nadal Gorilla Glass).

Amazfit Bip 2

Bateria, chociaż również jest taka, jak w modelu Bip (200 mAh) wytrzyma tylko 7 dni (względem 45 u poprzednika). Domyślam się jednak, że tak krótkie czasy uwzględniają częste pomiary EKG, które widocznie bardzo drenują baterię. Health Watch trafi do sprzedaży w Chinach pod koniec czerwca i został wyceniony na 380 zł.


Posłuchaj nas!