Xiaomi zaprezentowało tablet Xiaomi Pad 5. Jest rysik, wyświetlacz 11″, 120 Hz i dobra cena. Czego chcieć więcej?

Podczas premiery Xiaomi 11T oraz 11T Pro miało swoje 5 minut również kilka innych urządzeń, a wśród nich tablet Xiaomi Pad 5. Choć istnieje również wersja Pro, nie trafi ona jednak na rynek europejski.

Xiaomi Pad 5 – specyfikacja

O najnowszych odsłonach tabletów od Xiaomi słyszało się wiele, ale jak to zawsze bywa, producent chowa kilka smaczków w rękawie, o których i tak dowiadujemy się dopiero na oficjalnej premierze.

Xiaomi Pad 5 jest wykonany w stylu znanym z najnowszych urządzeń Apple, czyli z płaskimi krawędziami bocznymi. Design jest bardzo elegancki i na pewno przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Całość jest wykonana z aluminium, więc i tu skojarzenia z produktami Apple są zasadne.

Xiaomi Pad 5 jest napędzany przez chipset Snapdragon 860 wyprodukowany w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Zestaw pamięci to albo 6 + 128 GB albo 6 + 256 GB. W dobie kiedy telefony mają po 8-12 GB RAM, 6 nie brzmi dumnie. Ale zakładam, że i tak nie będzie problemu z wydajnością. Front urządzenia to masywne 11 cali wyświetlacza LCD o rozdzielczości WQHD+ i 120 Hz odświeżania. Tak, AMOLED byłby lepszy, ale gdzieś cięcia budżetowe trzeba było poczynić. Na otarcie łez otrzymujemy HDR10, Doby Vision i 4 głośniki.

xiaomi pad 5

Z tyłu znajdzie się pojedyncza kamera 13 Mpx z lampą doświetlającą, podczas gdy z frontu będzie to 8 Mpx. Bardzo podstawowy zestaw, ale czy przy tablecie potrzeba więcej?

Xiaomi Pad 5 posiada baterię o pojemności 8720 mAh, z obsługą szybkiego ładowania 33 W przez PD (Power Delivery). Co ciekawe, w Europie Xiaomi Pad 5 będzie sprzedawany z ładowarką 22,5 W. Jeżeli zatem będziecie chcieli skorzystać z maksymalnych parametrów ładowania, będziecie musieli zakupić ładowarkę 33 W oddzielnie – trochę dziwna polityka.

Xiaomi Smart Pen

Skojarzenie Xiaomi i Apple jest tym większe, że do Xiaomi Pad 5 można będzie dokupić magnetyczne pióro, które będzie automatycznie ładowane bezprzewodowo z krawędzi tabletu. Xiaomi twierdzi, że pióro może naładować się do 100% w zaledwie 18 minut, a jego waga to tylko 12,2 grama.

Xiaomi Pad 5 ceny

Pad 5 wejdzie do sprzedaży w Europie w 2 kolorach: Cosmic Grey i Pearl White. W promocji będzie można kupić Xiaomi Pad 5 już za 299 euro. Standardowe ceny będą jednak wyglądać następująco:

  • Xiaomi Pad 5 6 GB RAM + 128 GB – 349 euro
  • Xiaomi Pad 5 6 GB RAM + 256 GB – 399 euro

xiaomi pad 5

Na naszą polską premierę trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale jest to już tylko formalność, bo ceny oraz promocja raczej pozostanie spójna z resztą kontynentu.