Xiaomi opatentowało telefon zasilany baterią słoneczną

Xiaomi opatentowało telefon zasilany baterią słoneczną

Opublikowano 6.08.2019 9:13 -


Jeszcze kilka lat temu nikt się nie spodziewał, że chińska marka będzie w stanie dogonić przodowników w branży mobile. Teraz Xiaomi jest jednym z największych konkurentów dla Samsunga czy LG. Te firmy próbowały już swoich sił w tworzeniu telefonów zasilanych panelami fotowoltaicznymi, jednak nie osiągnęły w tym zakresie żadnego sukcesu, ponieważ ich rozwiązania okazały się niepraktyczne. Chińczycy postawili sobie zatem za cel przebić topowe marki na rynku. Czy im się to udało?

xiaomi solar phone

Ładowanie słoneczne w smartfonach Xiaomi

W mediach tematyka telefonów słonecznych pojawia się już od kilku lat. Do tej pory powstawały jednak tylko wstępne projekty, o których szybko zapomnieli niemal wszyscy producenci, a przynajmniej tak nam się wydawało. Jak się okazało, Xiaomi cały czas pracował nad unikalną technologią, która w zeszłym roku trafiła do urzędu patentowego. Do tych informacji dotarł jeden z holenderskich portali, ujawniając, że dokument wypłynął dopiero kilka dni temu. W związku z takimi wieściami można się spodziewać, że Xiaomi niedługo ujawni nam swoje plany na kolejne modele flagowych telefonów.

Szczegóły nowego projektu Xiaomi – unikalne wzornictwo

Nikogo nie powinno dziwić, że producent chce zaskoczyć nie tylko nową technologią, ale także niepowtarzalnym wyglądem. Szkic smartfona, jaki został udostępniony, wydaje się naprawdę ciekawy, chociażby ze względu na brak widocznego notcha oraz przedniego aparatu. Z tyłu tradycyjnie będzie można znaleźć podwójny aparat, lampę błyskową LED oraz właśnie panel fotowoltaiczny. Bateria słoneczna miałaby się znaleźć bezpośrednio na obudowie smartfona, jednak co do efektywności jej ładowania nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji.

xiaomi solar phone

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Oczywiście Xiaomi nie zamierza ograniczać baterii telefonu tylko do modułu słonecznego. Ma on stanowić dopełnienie ładowania tradycyjnego, które niestety nie w każdym miejscu i momencie można wykorzystać. Czy taki pomysł ma sens? Moim zdaniem tak! Jeśli rzeczywiście Chińczycy zadbają o najmniejsze detale, jak do tej pory w swoich flagowych smartfonach, być może doczekamy się niedługo pierwszego modelu zasilanego baterią słoneczną. Jesteście gotowi na taką innowację na rynku mobile?

Wieści z Rozładowani.pl