Xiaomi MiBand4 z NFC w Europie? Tak, i to wkrótce

Opublikowano 3.06.2020 12:11 -


W niemal tym samym momencie co przyszła premiera MiBand 5, Xiaomi wypuści na Europę również MiBand 4 NFC, która wcześniej była dostępna tylko dla Chin. Pierwszym krajem, w którym będzie można ją kupić, będzie Rosja. Ma ona początkowo współpracować z kartami Mastercard, aby później dostarczyć pełne portfolio. Czy MiBand 4 NFC będzie czymś na wzór MiBand 5 Lite?

Xiaomi w poprzednim roku zaprezentowało nam mocno odświeżoną względem poprzednika opaskę Mi Band 4. W Chinach występowała ona w 2 wersjach, z i bez modułu NFC. Kiedy wszyscy ostrzyli sobie zęby na wersję bardziej wyposażoną, prezentacja pokazała, że nie ma na co. Na rynek Europejski trafiła tylko wersja podstawowa.

Pierwsza Rosja i Mastercard

Początkowo obsługiwane będą tylko karty Mastercard. Posiadając już taką opaskę z modułem NFC, musisz dodać swoją kartę w aplikacji Mi Fit, a następnie wybrać „Rosja” jako swój region. W taki sposób jako jeden z pierwszych w Europie będziesz mógł się cieszyć płatnościami zbliżeniowymi. Dla bardziej cierpliwych polecam poczekać, aż aktualizacja wraz z produktem trafi na nasz rynek.

miband nfc 1

PayPass firmy MasterCard obsługuje obecnie Rosję, a także Niemcy, Włochy, Polskę, Szwajcarię, Turcję, Wielką Brytanię i Francję. Zatem od strony dostawczy kart, wszystko jest gotowe na przyjście nowych opasek od Xiaomi.

Nowe możliwości, to nowy sprzęt

Aby uniknąć niedomówień, jasno muszę powiedzieć, że nie jest to tylko kwestia aktualizacji oprogramowania, ale i również posiadanego modelu. Aby całość zadziałała, należy zamówić model oznaczony NFC i nazwie MGW4059RU.

mi band 4

Xiaomi Mi Band 4 NFC będzie dostępny w Rosji od 16 czerwca, a jego cena to 4000 RUB, czyli ok. 230 zł po prostym przeliczniku. Jest to o około 30% drożej niż klasyczna wersja Mi Band 4.

Dziwi mnie trochę taki pomysł, ponieważ już za kilka dni (11.06) powinniśmy zobaczyć nową opaskę Mi Band 5, który powinien dostarczyć globalną obsługę NFC wraz z większym wyświetlaczem i mikrofonem do obsługi Alexa. Można się spodziewać, że Mi Band 4 NFC pozostanie dalej w sprzedaży jako tańszy model.

Wieści z Rozładowani.pl