Każdy z nas liczył na to, że może tym razem tak właśnie będzie. Potrzeba było jednak 2 generacji, by wizja stała się produktem. Tak właśnie wygląda MiBand 6, co oferuje duży wyświetlacz AMOLED?

Xiaomi osiągnęło niezaprzeczalny sukces na rynku opasek. Bardzo wiele osób, mówiąc smart opaska, myśli właśnie MiBand. Był to bowiem pierwszy taki produkt, który nie dość, że był przydatny i dobry, to jeszcze nie rujnował portfela. Niska cena pozwala również wymieniać model z roku na rok albo co 1-2 generacje. Wszystkie te cechy są nadal aktualne dla najnowszej serii z numerem 6.

MiBand 6 od Xiaomi

Patrząc na najnowszą opaskę od Xiaomi, nie sposób nie zacząć od ekranu. Jest nim 1,56″ AMOLED rozciągnięty po krawędzie. Zagęszczenie pikseli to aż 326PPI, więc nie ma mowy o żadnych widocznych pikseli. Poza tym mamy klasyczną już dla Xiaomi wodoodporność, 14 dni pracy na baterii bez ładowania, pomiar tętna i 30 trybów fitness. Z tych trzydziestu, 6 pozostaje w trybie automatycznym, więc nie musimy sobie nawet zaprzątać głowy ich załączaniem.

miband6 2

Ładowanie najnowszego modelu odbywa się tak samo jak jego poprzednika, a więc poprzez magnetyczne złącze. MiBand 6 umożliwia śledzenie również SpO2 w trakcie snu.

MiBand 6 – cena

MiBand 6 został wyceniony na 219zł regularnej ceny. To nie mało, ale również nie jakoś specjalnie dużo jak za produkt codziennego użytku. Jeżeli jednak uważacie, że to za dużo, możecie spróbować wyrwać w promocji presale opaskę za 179zł, albo poczekać na najbliższą promocję w podobnej (zapewne) cenie. W sklepie Mi-Home przy zakupie MiBand 6 możecie domówić sobie od razu zestaw opasek z różnych kolorach na każdą okazję.

miband6 1

Wydaje mi się, że tak drobna zmiana jak większy ekran będzie wystarczającym argumentem do wymiany swojego dotychczasowego modelu niezależnie której jest generacji. Więcej ekranu z większą rozdzielczością to więcej treści na pierwszy rzut oka.