Jeszcze przed chwilą pisałem Wam o doniesieniach na temat nowych Samsungów S21 z wersją Ultra włącznie. Najmocniejszy z wariantów ma się pochwalić nową matrycą 108 Mpx i wyświetlaczem LTPO o rozdzielczości WQHD i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Całą serię napędzać będzie procesor Snapdragon 875 albo Exynos 2100. Jakież było moje zdziwienie, gdy niedługo później zobaczyłem pierwsze informacje o nadchodzącym Mi11 Pro wyposażonym w takie same podzespoły.

Upgrade Mi10 Pro do Mi11 Pro

Xiaomi Mi 10 Pro oferuje wyświetlacz FullHD+ z częstotliwością 90 Hz. Był to często argument dla osób, które podważały nazywanie Mi 10 Pro topowym urządzeniem. Fakt, niemal cała konkurencja na rynku, która oferuje topowe urządzenia, pakuje do nich wyświetlacze o wyższej rozdzielczości.

Xiaomi Mi10 2

W tym elemencie doszukiwano się również największych oszczędności chińskiego giganta. Xiaomi prawdopodobnie widząc własny błąd, planuje go nadgonić w nadchodzącym flagowcu Mi 11 Pro. Najnowsze doniesienia wskazują, że ów model otrzyma wyświetlacz o rozdzielczości WQHD i 120 Hz, co oznacza, że zrówna go tym parametrem z Samsungiem S21 Ultra, który zadebiutuje niedużo wcześniej.

WhatsApp Image 2020 11 16 at 7

Nie tylko wyświetlacz

Wyświetlacz to nie jedyny parametr zbliżający Xiaomi do Samsunga. Oba nowe urządzenia będą wyposażone w matrycę główną 108 Mpx nowej generacji. Wydaje się również, że pod pewnymi względami Xiaomi przeskoczy Samsunga, jak chociażby w szybkości ładowania. W tej kwestii Chińczycy mają już znaczną przewagę przed produktami Koreańczyków. Mi 10 Ultra już teraz oferuje 120W mocy ładowania, zatem po Mi 11 Pro oczekuje się podobnego wyniku, a to na pewno zdeklasuje konkurencje.

Mi10T 7

Tempo, w jakim Xiaomi uczy się i poprawia swoje urządzenia, wprawia w osłupienie. Wydaje się, że Mi 11 Pro będzie urządzeniem bez wad, a przynajmniej na takie się aktualnie zapowiada. Jak to się odbije na cenie? Zobaczymy prawdopodobnie w styczniu 2021 roku.