Nowy smartwatch od Xiaomi na horyzoncie - Mi Watch Color

Nowy smartwatch od Xiaomi na horyzoncie – Mi Watch Color

Opublikowano 2.01.2020 13:16 -


Po wydaniu swojego pierwszego smartwatcha „Mi” w listopadzie wraz z Mi Watch, Xiaomi po cichu zapowiedziało kolejny model, choć pełna specyfikacja skrywana jest jeszcze przed publikacją do 3 stycznia, kiedy to ruszy oficjalna sprzedaż w Chinach. Co zatem wiemy o MiWatch Color?

Mi Band 4 był strzałem w dziesiątkę. Przed jego premierą, gdy na rynku funkcjonował tylko Mi Band 3, najprawdopodobniej jedynym powodem, dla którego klienci wybierali inne dostępne opaski, był właśnie brak kolorowego wyświetlacza. Teraz wybór stał się oczywisty. Czy seria zegarków Mi również osiągnie taki sukces, mocno zależy od ceny, bo to ona zachęciła do zakupu opaski Mi Band 4 jako urządzenia dla każdego.

Mi Watch Color

Z zapowiedzi wiemy, że Xiaomi Watch Color wyposażony jest w okrągły wyświetlacz, który prawdopodobnie ma przekątną 1,39″ i rozdzielczość 454 x 454 pikseli. Będzie obsługiwał wszystkie standardowe funkcje monitorowania kondycji, a więc: czujnik tętna, akcelerometr i barometr. Nieznana jest jeszcze klasa szczelności urządzenia, ale na pewno pozwoli ona z nim pływać.

Kolorowy nie będzie jedynie wyświetlacz. Do wyboru będziemy mieli minimum 3 wersje kolorystyczne koperty (złota, srebrna i czarna) oraz niemal nieograniczone wersje kolorystyczne pasków.

Nowe doniesienia z samego Xiaomi

Dyrektor jednego z działów Xiaomi, Qu Henga, udostępnił zdjęcie Mi Watch Color. Post zapewnia nas, że czas pracy na baterii będzie jednym z argumentów przemawiających za zakupem Mi Watch Color.

Wyświetlacz z udostępnionego zdjęcia pokazuje menu szybkich ustawień, które zawierają skróty. Widać, że z pozycji zegarka będziemy mieli możliwość uruchomienia latarki. On sam będzie też wybudzał się po podniesieniu (taki skrót widnieje na zdjęciu).

Wracając jednak do baterii, jak widać, poziom naładowania baterii zegarka wynosi 65%. Choć taka informacja niewiele nam mówi, Qu Henga zapewnia, że jest to wskazanie po tygodniu użytkowania. Nie wiadomo do końca o jakim użytkowaniu mowa, ale wnioskuję, że bateria powinna wytrzymać około 2 tygodni.

Mi Watch, jak i Mi Watch Color mają trafić na nasz rynek w zbliżającym się roku i stworzyć konkurencję dla Amazfit. Pierwszy ma kosztować ok. 900 zł, podczas gdy cena wersji Color jest dla nas zagadką. Czy w tej cenie staną się alternatywą dla Samsunga Watch i Apple iWatch? Zobaczymy.

Wieści z Rozładowani.pl