Xiaomi Mi Note 10 Pro z 108 MP aparatem już gotowy

Xiaomi Mi Note 10 Pro z 108 MP aparatem już gotowy

Opublikowano 29.10.2019 12:27 -


Xiaomi nosi się z zamiarem pokazania kolejnego ciekawego telefonu. Tym razem chodzi o model Mi CC9 Pro, który zadebiutuje w naszym regionie jako Mi Note 9 Pro. Będzie dysponował czymś, co wyróżni go na tle wszystkich innych konstrukcji - nowym aparatem o rozdzielczości 108 MP.

Xiaomi Mi Note 8 Pro zastanie pokazany w towarzystwie jeszcze dwóch modeli, ale wiemy tylko, że będzie to wersja regularna (bez Pro w nazwie i o nieco słabszych parametrach) oraz lite.

Matryca przygotowana razem w Samsungiem

Nowy Mi Note 8 będzie miał aż 6 aparatów fotograficznych. Pięć z nich znajdzie się na tylnej obudowie. Dysponować będą różnymi matrycami i obiektywami oraz łączonym 5-krotnym zoomem. Do dyspozycji użytkownika będzie aparat z obiektywem tele, do zdjęć makro oraz szerokokątny i ten odpowiedzialny za wykrywanie głębi. Wisienką na torcie ma być jednak aparat dysponujący matrycą 108 MP.

Mi Note 10 Pro

To matryca Samsung ISOCELL Bright Hmx. To nie pierwszy raz, gdy widzimy ten sensor w jakimś urządzeniu. Poprzednio znalazł się on w Mi Mix Alpha. Teraz matryca ta zostanie wykorzystana w znacznie tańszym telefonie.

Rozdzielczość matrycy wynosi 108 MP. Jej fizyczne rozmiary to 1/1.33 cala — widzimy więc, że wraz ze wzrostem liczby megapikseli rośną też fizyczne wymiary matrycy. Technologia Tetracell pozwoli łączyć sąsiadujące piksele (0,8 μm) i tworzyć jeden większy, który jest bardziej wrażliwy na światło (1,6 μm). W tym przypadku zdjęcia będą miały rozmiar 27 MP. Nowa matryca pozwoli nagrywać filmy w rozdzielczości 6K.

Reszta specyfikacji nie szokuje

Smartfon będzie pracował pod kontrolą procesora Snapdragon 730 (chociaż Xiaomi może zdecydować się na procesor MediaTek) i wyposażony będzie w odpowiednio w 6, 8 lub nawet 12 GB pamięci RAM. Pamięci dla użytkownika będzie również niemało - 64, 128 lub aż 512 GB.

Bateria urządzenia będzie spora, jej pojemność to 5170 mAh. Smartfon pozwoli na bezprzewodowe ładowanie z mocą 30 W. Na razie nie wiemy niestety, ile będzie kosztował Xiaomi Mi Note 10 i kiedy zawita na naszym rynku.

Żródło: Weibo.

Wieści z Rozładowani.pl