Xiaomi Mi Mix Alpha, czyli telefon całkowicie pokryty ekranem

Xiaomi Mi Mix Alpha, czyli telefon całkowicie pokryty ekranem

Opublikowano 25.09.2019 11:20 -


Chiński producent, przedstawiając każdego roku serię Mi Mix, zaskakuje użytkowników nowoczesnym designem, ciekawymi podzespołami oraz całościowym połączeniem. W tym roku jednak podczas prezentacji najnowszego modelu Xiaomi pokazało swoją futurystyczną wizję. Nikt nie spodziewał się, że wykonanie smartfona składającego się tylko z ekranu jest możliwe. Jak widać, Chińczycy nie mają zahamowań przed wychodzeniem poza określone standardy, co pokazali właśnie, prezentując Mi Mix Alpha.

Wizje o wodospadowym wyświetlaczu wreszcie stały się rzeczywistością. Xiaomi stworzył smartfona, który niemal całkowicie jest zbudowany z… ekranu? Brzmi absurdalnie, ale właśnie tak jest w przypadku Mi Mix Alpha! Moim zdaniem jest to jeden z najbardziej nowoczesnych, ale jednocześnie najdroższych smartfonów, jakie doczekały się swojej premiery tej jesieni. Jesteście ciekawi, jak wygląda nowe urządzenie od Xiaomi?

mi mix alpha

Innowacyjna konstrukcja Mi Mix Alpha

Największym zaskoczeniem dla wszystkich wielbicieli chińskiego producenta okazał się ekran przestrzenny. Został on na tyle przemyślany, że zajmuje niemal powierzchnię telefonu – od przodu, poprzez boki, na aparacie kończąc. Na tak sporej powierzchni wyświetlają się wszystkie podstawowe ikony dotyczące stanu baterii, sieci oraz wiele innych, cennych dla użytkownika informacji. W szkło natomiast wbudowane zostały bardzo czułe na dotyk przyciski głośności, które pozwalają na komfortowe sterowanie multimediami. Xiaomi informuje, że ekran ten wynosi 180% stosunku ekranu do ciała, co jest naprawdę imponującym wynikiem. W smartfonie nie mogło jednak zabraknąć innych innowacyjnych technologii, którymi chwalił się ostatnio producent.

Aparat 108 mpx wykorzystany w Xiaomi Mi Mix Alpha

Najnowszy Mi Mix Alpha, jak na flagowy produkt od Xiaomi przystało, został wyposażony w przełomową technologię, która ma znacznie poprawić jakość zdjęć. Mowa o sensorze wykonanym przez Samsunga przy współpracy z chińskim producentem, dzięki którym aparat ma rozdzielczość aż 108 mpx! Wszystko to pozwala w naprawdę słabym świetle na otrzymanie fotografii 27 megapikselowej. Sam fakt, że to właśnie model Alpha jako pierwszy pokazuje się na rynku z tym sensorem, czyni go jeszcze bardziej pożądanym.

A jak prezentują się parametry?

Xiaomi pojawi się na rynku z procesorem Snapdragon 855+ współpracującym z łącznością 5G. Na dodatek w standardzie znajdzie się również 12 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci wbudowanej, bezprzewodowe ładowanie o mocy 40W, a także bateria 4050 mAh. Jak na smartfona w całości pokrytego ekranem, bateria jest naprawdę niewielka. Sugeruje to, że przez większość czasu panel pozostanie w trybie czuwania, co znacznie ograniczy utratę mocy. Oczywiście jest to model koncepcyjny, który ma ukazać się w niewielkim nakładzie. Nie wiadomo jeszcze do końca, na jaki rynek docelowo trafi, jednak jego cena ma przekraczać $2000. Jestem ciekawa, czy w rzeczywistości Mi Mix Alpha sprawdzi się przynajmniej w połowie tak dobrze, jak jest zapowiadany.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl