Xiaomi Mi Mix 3 to dopiero coś!

Xiaomi Mi Mix 3 to dopiero coś!

Opublikowano 26.10.2018 9:05 -


Od dłuższego czasu, premiery kolejnych urządzeń nie budzą we mnie większych emocji, ponieważ mam wrażenie, że „już to gdzieś widziałem”. Z Xiaomi Mi MIX 3 jest całkowicie inaczej. Testując poprzednika, byłem przekonany, że kolejny model będzie zjawiskowy i tak też jest. Magnetyczny slider, 103pkt w DxOMark, ceramiczne plecki i… ten ekran.

Pekin, Chiny, 25 października 2018 to dzień, w którym Xiaomi zaprezentowało nam swój najnowszy telefon z serii MIX, czyli Mi MIX 3. Jest to kolejna odsłona urządzeń, których cechą rozpoznawczą jest rozciągnięty do maksimum wyświetlacz. Takie podejście wymusza bezkompromisowe i ciekawe na tle innych modeli rozwiązania. Mi MIX firmy Xiaomi, po raz kolejny łączy technologię i sztukę, tworząc wydajne urządzenie wyposażone w piękne ceramiczne plecy w trzech kolorach i innowacyjny slider magnetyczny.

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI — SLIDER

Mechanizm rozsuwania w Mi MIX 3 zbudowany jest na bazie magnesów neodymowych. Gdy ekran zostanie przesunięty w dół, magnesy powodują jego całkowite otwarcie z odpowiednią siłą. Xiaomi zapewnia, że mechanizm wytrzyma 300 000 cykli.

Taki ruch ze strony designerów był niezbędny, aby usunąć z frontu aparat oraz antenę, które są przeszkodą w osiągnięciu bezramkowej konstrukcji. Mi MIX 3 wyposażony jest w wyświetlacz AMOLED produkowany przez Samsunga w rozmiarze 6,39″ i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Przy zastosowaniu takich trików udało się uzyskać niesamowity stosunek wielkości ekranu do frontu na poziomie 93,4%. Jakby tego było mało, udało się do modelu upakować baterię o pojemności 3200mAh. Nie jest to szczyt marzeń, ale testy pokażą, na ile godzin pracy ona starczy.

103 PUNKTÓW W DXOMARK

Co ciekawe, Mi MIX 3 wyposażony jest w podwójny moduł 12MPx + 12MPx z tyłu znany z Mi8. Pomimo to osiąga od niego wyższy wynik, dzięki zabiegom oprogramowania. Xiaomi wprowadziło tryb ręcznego fotografowania nocnego, dodając różne funkcje sterowane przez AI — redukcja szumów, pomiar światła i stabilizacja. Mi MIX 3 w połączeniu z 4-osiowym OIS kamery tylnej jest najlepszym smartfonem Xiaomi do wykonywania zdjęć w warunkach słabego oświetlenia.

Na tak wysoki wynik DxOMark składają się dwie składowe — ocena aparatu i ocena video. Możliwości nagrywania są tutaj nie gorsze niż foto. Tylny aparat może nagrywać ujęcia w 4K i slow motion przy 960 fps. Spowolnione ujęcia są dodatkowo wspierane przez AI, które automatycznie dodaje efekty dźwiękowe w zależności od ujęcia. Sam jestem ciekaw, jak to będzie działać w praktyce.

Przedni moduł 24MPx + 2MPx jest wyposażony w czujnik główny Sony IMX576. W warunkach słabego oświetlenia czujnik wykorzystuje technologię Super Pixel do łączenia informacji z czterech pikseli w jeden duży piksel. Odpowiednik takiego działania to matryca w pikselach 1,8μm.

CERAMICZNE PLECKI CIĄGLE ŻYWE

Mi MIX 3 kontynuuje tradycję stosowania unikalnych materiałów w swoich produktach. Podczas inauguracji Xiaomi pokazana została specjalna edycja Mi MIX 3 z legendarnym chińskim stworzeniem Xiezhi.

Jest to mityczna bestia, która symbolizuje sprawiedliwość. Ta wersja jest również jednym z pierwszych smartfonów na świecie wyposażonych w 10 GB pamięci RAM. Z powodu mocno orientalnego wyglądu nie sądzę, aby w Europie znalazła wielu zwolenników, o ile w ogóle będzie dostępna.

Mi MIX 3 trafi do sprzedaży w kolorach Jade Green, Sapphire Blue i Onyx Black w wersjach 6 GB + 128 GB, 8 GB + 128 GB, 8 GB + 256 GB i 10 GB + 256 GB w Mi MIX 3 Palace Museum Edition. Nie wiadomo czy wszystkie wersje zawitają na stary kontynent, ale na pewno każda otrzyma ładowarkę bezprzewodową w zestawie. W dobie odejmowania akcesorium z zestawów jest to zaskakujący ruch.

Na papierze i zdjęciach telefon wygląda świetnie, a do ideału brakuje mu jedynie czytnika linii papilarnych w ekranie i większej baterii. Mimo to bardzo chciałbym przetestować, jak się będzie sprawdzał w codziennym użytkowaniu.

Wieści z Rozładowani.pl