Xiaomi Mi Mix 3 będzie typowym sliderem. To już pewne

Xiaomi Mi Mix 3 będzie typowym sliderem. To już pewne

Opublikowano 14.09.2018 8:56 -


W momencie pisania tego artykułu używam testowego Xiaomi Mi MIX 2, który jak wiecie z testów, bardzo mi przypadł do gustu. Nie powstał jeszcze telefon idealny, dlatego i ten posiada swoje bolączki. Jednym z nich jest położenie aparatu na dole urządzenia. Można się do tego przyzwyczaić, ale po co? Xiaomi MI MIX 3 nie będzie posiadał tego problemu, bo będzie sliderem z krwi i kości.

Konstrukcje z wysuwanymi aparatami może nie są jeszcze standardem, ale wydaje się coraz popularniejszym sposobem na pomniejszanie ramek wokół ekranu. Mikrofon i głośnik, który również musi znajdować się z przodu urządzenia, nie są takim problemem, jak niemożliwe do ściśnięcia okrągłe oczko aparatu. Vivo NEX rozwiązał to poprzez zastosowania drobnej wysuwającej się tacki z góry urządzenia z aparatem selfie. Oppo Find X to już całkiem duży kawałek telefonu, który wyjeżdża przy chęci skorzystania z aparatu przedniego, bądź tylnego, bo oba znajdują się w tej części urządzenia.

Xiaomi postanowił w najnowszym MI MIX 3 powrócić do starej i sprawdzonej metody, tworząc slidera znanego ze starych urządzeń. Dla przykładu NOKIA N95. Główna różnica poleca na ruchomej całej tylnej części telefonu względem przedniej, a ruch ma być wykonywany siłą naszych palców, a nie silnikiem.

Xiaomi MI MIX 3

Będzie to urządzenie bez dwóch zdań topowe. Wewnątrz znajdziemy procesor Snapdragon 845 wspierany przez 6 albo 8GB pamięci RAM. Na pliki, w zależności od wersji, będzie od 64GB do 256GB pamięci. Ponadto bateria 3500 lub 4000mAH i czytnik linii papilarnych w ekranie. Ponadto będzie wspierał sieć 5G.

No dobra, ale przecież MI MIX’a kupuje się dla rozciągniętego do granic możliwości ekran, a nie podzespoły, które znajdziemy w każdym dobrze wyposażonym telefonie.

Ekran wydaje się tym samym, który znamy z MI MIX 2 albo 2S – niemal 6-calowy, Full HD+. Oznacza to tyle, że całość urządzenia, zamiast trzymać trend światowy powiększania, znacząco schudnie. Będą to milimetry bądź miej na bokach oraz górze urządzenia, oraz naprawdę sporo z jego dołu, gdzie dotychczas znajduje się kamera. Ona za to wyląduje na wewnętrznej części slidera.

Wersja ceramiczna od trzeciej wersji stanie się również opcją, a nie standardowym wykończeniem. Widocznie materiał ten użyty w telefonie miał tylu przeciwników ile zwolenników. Znajdziemy również edycje chromowaną i dużo droższą – Ferrari.

Nie wiem jak wam, ale mi się ten pomysł podoba, choć mam wątpliwości co do wytrzymałości takiego rozwiązania. Posiadałem wiele sliderów i wszystkie miały ten sam mankament – taśma łącząca 2 części. Docierał tam brud z kieszeni, który powodował szybkie przecieranie się łącznika. Jestem ciekaw, jak rozwiąże to Xiaomi.

Wieści z Rozładowani.pl