Apple od dawna może pochwalić się tym, że firma jest liderem wśród producentów smartzegarków. Wśród producentów smartbandów, miejsce to zajmuje jednak Xiaomi z serią Mi Band. Plotki mówią, że niedługo możemy doczekać się nowego modelu — Xiaomi Mi Band X z zakrzywionym ekranem 360 stopni.

Xiaomi Mi Band 6 to tak naprawdę 7 model opaski, który chińska firma wypuściła na rynek. Przy okazji, trzeba też przyznać, że producent ma imponujące portfolio smartzegarków i innych ubieralnych urządzeń. Szalona popularność tego rodzaju sprzętu wymaga również szybkiej reakcji na potrzeby rynku. Xiaomi słucha głosu klientów i przygląda się poczynaniom konkurentów. Wiemy już czym Xiaomi zaskoczy nas w przyszłości.

Xiaomi Mi Band X z zakrzywionym wokół nadgarstka wyświetlaczem

Pewien blogger z serwisu Weibo dotarł do zdjęć wykonanych podczas wewnętrznego spotkania pracowników firmy Xiaomi. Na jednym z omawianych slajdów pojawił się opis nowego urządzenia, nad którym pracuje firma.  Konkretnie chodzi tu o smartbanda cechującego się wyświetlaczem zagiętym w 360 stopniach, czyli takim, który zakrzywiony jest w pełni wokół nadgarstka. Taki wyświetlacz wymusza zmiany w projekcie urządzenia. Zamiast silikonowej opaski, w którą dotychczas wpinaliśmy naszą „pastylkę”, urządzenie posiada elastyczną, zintegrowaną obudowę, zapinaną magnetycznym połączeniem. Co ciekawe, urządzenie ma być cienkie i wygodne pomimo zaawansowanej technologii, którą będzie oferować.

Xiaomi Mi Band X

Smartopaska z zakrzywionym wokół nadgarstka wyświetlaczem ma być urządzeniem premium. Spodziewamy się, że również cena takiego urządzenia może być znacznie wyższa. Z generacji na generacje rośnie cena „zwykłych” Mi Band, które oferują coraz więcej i są coraz ciekawsze. Mi Band X musiałby być dwukrotnie lub nawet trzykrotnie droższy od swojego tradycyjnego odpowiednika.

Do tej pory na rynku pojawiło się kilka pomysłów na stworzenie smartzegarka lub smartbanda z elastycznym wyświetlaczem. Jeśli się nie mylę, na rynku pojawił się tylko jeden model, który można było normalnie kupić. To Nubia Watch i nie można mówić w jej przypadku o spektakularnym sukcesie. Nubia Watch sprzedawana była początkowo w cenie 289 dolarów (około 1100 zł), co może być wskazówką przy zgadywaniu ceny Xiaomi Mi Band X.