Co raz więcej wiemy o nadchodzącej, nowej odsłonie smartopaski od Xiaomi. Xiaomi Mi Band 5 ma być lepsze pod każdym względem. Teraz dowiadujemy się o nowych funkcjach, które przyniesie opaska. Trochę ich jest ;) .

Przemek pisał ostatnio o prototypowym urządzeniu, które mogło być nową iteracją opaski. To, co zrobiło na nas największe wrażenie to oczko kamery umieszczone pod wyświetlaczem. Nie wiemy, czy to finalny produkt, czy też jeden z kilku prototypów. Informacje, które dostarczamy dzisiaj są ściślejsze i pochodzą od analityków, którzy wydobyli je z oprogramowania nadchodzącej opaski oraz plików graficznych ukrytych w programie Mi Wear.

R E K L A M A

Xiaomi Mi Band 5 z szeregiem nowych (starych) funkcji

Niektóre nowe funkcje opaski wcale nie będą, aż taką nowością. To o czym chce wspomnieć jako pierwsze to obsługa asystenta Amazon Alexa. Asystent Amazonu obsługiwany będzie poprzez wbudowany mikrofon, a opowiadać ma tekstem na ekranie. Wszelkie operacje prowadzone za pośrednictwem podłączonego do internetu i sparowanego z opaską telefonu. Warto wspomnieć, że Mi Band 4 oferował obsługę asystenta XiaoAI w chińskiej wersji opaski. Zasada jego działania była podobna. Teraz Xiaomi postanowiło zaoferować podobną funkcję na innych rynkach, dopasowując ją do szerszego gustu i produktów od Amazon.

Xiaomi Mi Band 5

Kolejną funkcją, która mogła pojawić się już w Mi Band 4, ale nie zdecydowano się jej wdrążyć to pulsoksymetr. Informacje o saturacji krwi może pozyskiwać kilka innych produktów Xiaomi, jednak tego nie robią. Firma nie zdecydowała się na implementacje tej funkcji i nie wiemy, czy powodem było jej niedopracowanie, czy celowe działania, by nie szkodzić droższym modelom smartzegarków. Najważniejsze jest to, że funkcja ta wreszcie zadebiutuje w Mi Band!

Xiaomi Mi Band 5

Kolejną ciekawą funkcją ma być oprogramowanie do śledzenia i monitorowania cyklu menstruacyjnego. To pierwsza z funkcji zorientowanych na zdrowie. Oprócz niej Mi Band 5 poda też wskazówki medytacyjne i niwelujące stres, pozwoli też śledzić całkiem nowe aktywności sportowe (joga, skakanka, ergometr, orbitrek). Na sam koniec raport podaje również zaawansowaną obsługę kalendarza oraz czasu na świecie oraz wprowadzenie nowych, ciekawszych tarcz.

Xiaomi Mi Band 5

Źródło: XDA-Developers.