Xiaomi Mi 9 - na dzień przed premierą wiemy już wszystko i to z oficjalnego źródła!

Xiaomi Mi 9 – na dzień przed premierą wiemy już wszystko i to z oficjalnego źródła!

Opublikowano 19.02.2019 8:23 -


Przyznaję, Xiaomi mnie zaskoczyło. Spodziewaliśmy się europejskiej premiery 24 lutego, ale wieść niesie, że dojdzie do niej wcześniej, bo już jutro. Co więcej, premiera modelu Mi 9 odbędzie się też w Chinach. Jak to się stało, że tuż przed weekendem z oficjalnych kont w serwisach społecznościowych wypłynęły wszystkie znaczące informacje o flagowcu Xiaomi?

Kiedyś narzekałem, że kontrolowane wycieki to przesada; że zjawisko zabija ciekawość, a oczekiwanie na oficjalną premierę (oraz samo wydarzenie) nie daje już frajdy. Xiaomi poszło o krok dalej. Na kilka dni przed premierą odkryło swoje wszystkie najważniejsze karty. Sprawdzicie to, szukając na FB i Twitterze tagu #MakeItHappen.

ProCesor i pamięć, wersja EE

Tak jak się spodziewaliśmy Mi 9 będzie jednym z pierwszych urządzeń działających pod kontrolą Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640. Wiadomo też, że Xiaomi Mi 9 zaoferuje w najsłabszej konfiguracji 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci dla użytkownika. Mocniejsza wersja posiada 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci dla użytkownika. Najmocniejsza konfiguracja dostępna będzie w wersji Explorer Edition, ona posiadać ma 12 GB pamięci RAM, Wang Chuan (jeden z założycieli Xiaomi) twierdzi, że Mi 9 będzie najpotężniejszym telefonem na rynku.

Wiemy też, że oprócz wersji Explorer Edition, dostępny będzie również słabszy wariant SE. Według grafik udostępnionych w Internecie, Mi 9 zadebiutuje w trzech wariantach kolorystycznych, oraz transparentnym (wersja EE).

Wyświetlacz

Nowy ekran pozbył się notcha na rzecz „łezki”. Nowa matryca to ekran AMOLED dostarczony przez Samsunga o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości FHD+. Ma jasność 600 nitów i kontrast 6000:1. Do zabezpieczenia ekranu wykorzystano powłokę Gorilla Glass 6. Nowy wyświetlacz stanowi aż 90,7% frontu urządzenia.

Xiaomi chwali się też:

  • 100% pokryciem przestrzeni sRGB oraz AdobeRGB i aż 103,8% pokryciem profilu NTSC.
  • Nowym trybem „Wysokiej jasności”, który podbija jasność wyświetlacza o 39%.
  • Nowym trybem „słonecznym 2.0” poprawiającym kontrast i optymalizującym wyświetlanie kolorów podczas przebywania na zewnątrz.
  • Zoptymalizowanym przyciemnianiem ekranu.
  • Trybem czytania, w którym regulacja temperatury barwnej wzrosła z 32-stopniowej do 256-stopniowej, płynniejsza jest też regulacja jasności.
  • Trybem ciemnym, który zmniejsza pobór energii o 83% w porównaniu do pełnej jasności i o 50% przy połowie jasność.
  • Wyświetlaczem Always-On z konfigurowalnymi motywami.
  • Nowym, bardziej akuratnym czytnikiem palców pod wyświetlaczem.

Aparat Fotograficzny

Jak już pewnie zauważyliście, Xiaomi Mi 9 będzie miał potrójny układ aparatu. Główny aparat to Sony IMX86 o 48 MP i przysłonie f/1.75. Matryca ma z kolei 1/2 cala oraz piksele o rozmiarze aż 1.6 μm. Drugi aparat zaś: 16 MP i przysłonę f/2.2. Jego obiektyw jest szerokokątny o polu widzenia aż 117 stopni i pozwala wykonywać makrofotografie już z odległości 4 centymetrów. Trzeci aparat wyposażony został w teleobiektyw, matrycę 12 MP z przysłoną f/2.2 i pozwala na dwukrotny zoom. Nie ujawniono jedynie jaki aparat znajdziemy na froncie urządzenia.

Dodatkowo obiektywy pokryte są czarną powłoką oraz szafirowym szkłem ochronnym. Za ostre zdjęcia odpowiadać ma lepszy laserowy system mierzenia ostrości, samo jego ustawienie też ma być szybsze dzięki nowemu silnikowi VCM.

Co jeszcze?

Sami widzicie, Xiaomi zdradza wszystkie najciekawsze szczegóły. Oprócz tego wszystkiego wyjawiono, że nowy Mi 9 będzie obsługiwał NFC, dokładniejszy GPS, port podczerwieni, anteny MIMO, nowe lepsze głośniki oraz dedykowany przycisk dla asystenta Google. Xiaomi tym razem nie zapomniało o graczach, dla których przygotowano specjalny tryb „Game Turbo” optymalizujący pracę systemu i procesora podczas grania w wymagające tytuły.

Xiaomi Mi 9 posiada ogniwo o pojemności 3500 mAh. Wspiera bezprzewodowe i szybkie ładowanie (szybsze od poprzednika). Wymiary telefonu to 155 × 75 × 7,6 mm. Flagowiec po wyjęciu z pudełka będzie pracować pod kontrolą Androida 9.0 z nakładką MIUI 10. Najtańszy wariant Xiaomi Mi 9 dostępny będzie w cenie 516 (1975 zł). Wersja Eksplorer Edition to wydatek 885 dolarów (3390 zł).

Czy jest jeszcze coś, czy Xiaomi zaskoczy odbiorców podczas premiery? Mam nadzieję, że jednak nie wszystko nam zdradzono.

Wieści z Rozładowani.pl