Xiaomi Mi 9 Lite wchodzi wreszcie do oficjalnej sprzedaży

Xiaomi Mi 9 Lite wchodzi wreszcie do oficjalnej sprzedaży

Opublikowano 11.10.2019 19:38 -


Xiaomi wprowadził do Polski kolejny model serii Mi 9 – Mi 9 Lite. To całkiem dobrze wyposażony średniak z aparatem 48 MP, czytnikiem palców w ekranie oraz całkiem pojemną baterią. Zaletą będzie też fakt, że telefon Xiaomi jest rozsądnie wyceniony.

Gdy po raz pierwszy słyszeliśmy o tym telefonie, pewne było, że znajdzie wielu nabywców. Teraz wszyscy chętni nie muszą już czekać, telefon oficjalnie pojawia się w sklepach. Telefon dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: białej (Pearl White), niebieskiej (Aurora Blue) i czarnej (Onyx Black). Już w październiku Mi 9 Lite 6+64GB będzie dostępny w ofercie operatorów Orange i Play. Wariant 6+128GB jest dostępny w cenie 1499 zł na mi-home.pl, w autoryzowanych salonach Mi Store. Ta wersja będzie dostępna również w sieciach Media Markt, RTV Euro AGD, X-Kom, Media Expert. Jeśli nie pamiętasz, co oferował telefon, to spieszę przypomnieć ;).

Potrójny aparat z 48 MP i 32 MP do selfie – poznajcie Xiaomi Mi 9 Lite

Dzięki potrójnemu aparatowi, z głównym 48 MP, matrycy 1/2” oraz technologii Super Pixel, łączącej cztery piksele w jeden o wielkości 1.6μm, zarówno zdjęcia zrobione w dzień, jak i w nocy będą bardziej szczegółowe. Szerokokątny aparat 8 MP o polu widzenia 118° pozwoli uchwycić jeszcze więcej z mniejszej odległości. Jednostka wykrywa szersze budynki lub większą liczbę ludzi i w razie potrzeby sugeruje skorzystanie z trybu szerokokątnego. Dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji wszelkie zniekształcenia obrazu są poprawiane automatycznie. Trzeci z aparatów odpowiedzialny jest za głębię ostrości, która odgrywa ważną rolę podczas wykonywania zdjęć portretowych.

Xiaomi Mi 9 Lite

By zwiększyć możliwości fotograficzne aparatu, został on wyposażony w funkcję Skyscaping wspartą przez SI. Dzięki niej oprogramowanie automatycznie wykryje niebo i pozwoli na zmianę np. pochmurnego na słoneczny dzień lub wieczór z poświatą zachodzącego słońca. Ta innowacja została stworzona w Mi AI Lab, w którym przeanalizowano ponad 100 tysięcy zdjęć, co pozwoliło sztucznej inteligencji na precyzyjne nauczenie się i rozpoznanie nieba.

Na przednim panelu Mi 9 Lite został umieszczony aparat o rozdzielczości 32 MP. Podobnie jak główny, wykorzystuje technologię Super Pixel, co pozwala na robienie dobrej jakości zdjęć nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Ponadto aparat został wyposażony w funkcję Palm Shutter (zdjęcie robione gestem) oraz Panorama Selfie. Ta druga łączy trzy zdjęcia selfie w jedno, które obejmuje dużą grupę osób w obiektywie.

Dobrze zaprojektowany

Mi 9 Lite jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: białym (Pearl White), niebieskim (Aurora Blue) i czarnym (Onyx Black). Urządzenie stworzone zostało z wykorzystaniem rozwiązań opracowanych dla Mi 9. Podobnie jak w tegorocznym flagowcu, tylna obudowa telefonu to Corning Gorilla Glass 5 z zakrzywionymi krawędziami. Dzięki temu telefon świetnie leży w dłoni. Nowa wersja smartfona oferuje 6,39-calowy wyświetlacz FHD+ AMOLED i 91% stosunek ekranu do obudowy.

Na tylnym panelu Mi 9 Lite, znajduje się logo w pionowym ułożeniu oraz dioda LED, która oprócz funkcji powiadomień, obsługuje unikalne efekty świetlne i może pulsować w rytm muzyki.

Urządzenie wyposażone jest w czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran, który pozwala na szybkie odblokowanie telefonu. Mi 9 Lite emituje bardzo mało niebieskiego światła i jest certyfikowany przez niemiecki VDE Testing and Certification Institute. Telefon chroni oczy dzięki Trybowi Czytania 2.0 oraz sprzętowej kontroli jasności DC, która zapewnia stałe nasycenie kolorów i eliminuje migotanie w warunkach słabego oświetlenia.

Parametry mocnego średniaka

Mimo smukłej konstrukcji i wagi 179 g Mi 9 Lite ma akumulator o pojemności 4030mAh. Dzięki funkcjom wspomagającym oszczędzanie energii telefon wytrzyma około 2 dni na jednym ładowaniu przy normalnym użytkowaniu. Smartfon obsługuje szybkie ładowanie 18 W. Dzięki dołączonej ładowarce urządzenie zostanie naładowane od 0 do 43 procent w zaledwie 30 minut. Mi 9 Lite jest wyposażony w moduł NFC, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i funkcję IR blaster. Telefon zdobył certyfikat Hi-Res Audio.

Xiaomi Mi 9 Lite

Napędzany przez Snapdragon 710 oraz 6GB pamięci RAM, Mi 9 Lite oferuje płynne działanie i niezłą wydajność. Dzięki slotowi na kartę microSD pamięć smartfona można zwiększyć nawet o 256GB, aby zapewnić jeszcze więcej miejsca na pliki.

Źródło: Informacja prasowa.

Wieści z Rozładowani.pl