Xiaomi Mi 8 na ósme urodziny marki - rusza przedsprzedaż
Xiaomi Mi 8 na ósme urodziny marki - rusza przedsprzedaż

Opublikowano 7 miesięcy temu -


Od dziś (3 sierpnia 2018) rusza przedsprzedaż smartfona Xiaomi Mi 8 z procesorem Qualcomm Snapdragon 845. Dodatkowo w sklepach X-kom, Komputronik, Neonet, Mediaexpert oraz mi-home.pl przy zakupie gratis dostaniecie słuchawki Mi In-Ear Headphones pro Silver.

Od 16 sierpnia Mi 8 będzie dostępny w normalnej sprzedaży. Smartphone dostępny będzie w dwóch wersjach: 6+64 GB oraz 6+128GB w cenie odpowiednio 2299zł oraz 2499zł.

W komunikacie producenta możemy przeczytać:

Mi 8 jest zwieńczeniem naszej ośmioletniej pracy i zarazem zapowiada wkroczenie w nową fazę działalności firmy. Najnowszy model flagowego smartfona jest symbolem zaangażowania marki w nieustanne podążanie za innowacjami oraz tworzenia wyjątkowych produktów w uczciwych cenach. Chcemy wciąż przekraczać nowe granice i w dalszym ciągu się doskonalić, aby zdobywać serca naszych użytkowników - mówi Lei Jun założyciel, prezes i dyrektor zarządzający Xiaomi.

dlaczego warto

Według mnie warto zainteresować się tą przedsprzedażą z 2 powodów. Telefon oraz słuchawki. Bardzo odkrywcze co nie? Jednak jeśli przyjrzymy się co telefon ma do zaoferowania, robi się ciekawie:

  • Snapdragon 845
  • 6GB RAM
  • 64/128 GB pamięci
  • Grafika Adreno 630
  • GPS działający w dwóch częstotliwościach (pierwszy na świecie)
  • Wyświetlacz (Samsung) AMOLED 6.2'' o rozdzielczości FHD+ i proporcjach 18:9
  • Podwójny aparat 12 MP
  • Przedni aparat 20 MP

Jeśli chodzi natomiast o słuchawki. Są do dokanałowe pchełki z technologią Noise Cancelling. Dlatego warto o tym pomyśleć. W sklepie zapłacić za nie trzeba ~130zł.

W technologii ANC zakochałem się przy okazji moich słuchawek Sony, o których nagrałem film na naszym kanale YT:

Polecam ją każdemu.

A co jeszcze posiada flagowiec Xiaomi? Funkcję rozpoznawania twarzy pozwalającą na odblokowanie telefonu. Technologia działa przy pomocy promienia podczerwieni, więc w teorii powinna dawać radę w każdych warunkach oświetlenia i być odporna na pomylenie nas z naszym zdjęciem. Smartfon jednak da się także odblokować dzięki czytnikowi linii papilarnych umieszczonym centralnie na tylnej szybie.