Mój stosunek do Xiaomi na przestrzeni ostatnich miesięcy bardzo się zmienił. Wcześniej omijałem urządzenia tego producenta – niepotrzebnie byłem uprzedzony. Jednak, kiedy w mojej rodzinie zaczęły gościć kolejne smartfony, zacząłem zmieniać zdanie. Faktycznie, w niektórych aspektach Xiaomi wygrywa, a jednym z nich na pewno jest to stosunek ceny do jakości. Sam niedawno testowałem Xiaomi Mi 10T Pro 5G, który wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Tylko się ciągle zastanawiam, czy nie za dużo tych smartfonów producent ma w swoim portfolio?

xiaomi mi 11 premiera

Premiera Xiaomi Mi 11

Po ponad miesiącu od pierwszej prezentacji Xiaomi Mi 11 producent zapowiedział globalną premierę. 8 lutego 2021 r. przekonamy się, kiedy urządzenie trafi do oficjalnej sprzedaży, a także najważniejsze – ile będzie kosztował w polskiej dystrybucji. Na papierze Xiaomi Mi 11 prezentuje się bardzo ciekawie. Zwłaszcza, że to pierwszy smartfon z procesorem Qualcomm Snapdragon 888, który będzie dostępny w sprzedaży. Trochę na niego czekam, a trochę nie. Dlaczego? Wspomniany procesor jest dla mnie największą ciekawostką. Poza tym przekonamy się, czy również na globalnym rynku producent da klientom wybór – telefon z ładowarką, czy bez niej. Z drugiej strony, co też już kilkukrotnie podkreślałem, ilość smartfonów od Xiaomi robi się przytłaczająca.

Witamy w przyszłości: ładowanie bezprzewodowe z odległości kilku metrów od Xiaomi!

Specyfikacja Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 najpierw ukazał się w Chinach. Tak też wtedy pisałem o nim i Snapdragonie 888:

To ośmiordzeniowy CPU, w którym cztery wyróżniają się taktowaniem 1.8 GHz, trzy 2.4 GHz i jeden 2.84 GHz. Ich praca wspomagana będzie przez 8GB pamięci RAM w standardzie LPDDR5. Na brak mocy raczej nie powinniśmy narzekać. Wyświetlacz to jednostka AMOLED. Jej rozmiar to 6,81-cala. Potrafi on prezentować obraz w rozdzielczości 2K, czyli 3200 x 1400 px. Nie może być inaczej – odświeżanie wyświetlacza to 120 Hz. Na wierzchu znajdziemy także szkło Gorilla Glass Victus. Tył urządzenia skrywa to, co dla wielu posiadaczy smartfonów jest bardzo ważne, czyli aparat. W przypadki Xiaomi Mi 11 mamy do czynienia z 3 obiektywami. Główny ma 108 Mpix, drugi 13 Mpix, a trzeci 5 Mpix. Tylny aparat umożliwi nagrywanie wideo w rozdzielczości 8K w 30 kl./s, a także 4K przy 30 oraz 60 kl./s. Z przodu znajdziemy zaś jednostkę 20 Mpix. Smartfon obsługuje również 5G. Ogniwo zasilające Mi 11 będzie mieć pojemność 4600 mAh. Producent chwali się, że urządzenie będzie można naładować przewodowo dzięki technologii TurboCharge 55 W w ciągu ok. 45 minut. Ponadto możliwe będzie bezprzewodowe ładowanie 50 W, a także zwrotne 10 W. Na pokładzie znajdziemy również głośniki stereo Harman Kardon.

Źródło: Xiaomi Polska