Xiaomi Amazfit Verge 2 powalczy z Apple Watch, ma obsługę eSIM i wiele więcej

Xiaomi Amazfit Verge 2 powalczy z Apple Watch, ma obsługę eSIM i wiele więcej

Opublikowano 7.06.2019 9:27 -


Xiaomi współpracuje z kilkoma firmami, by dostarczać na rynek lepsze produkty w jeszcze szybszym tempie. Jedną z tych firm jest Huami, która odpowiada za całą linię Amazefit. Właśnie zapowiedziano, że wraz z Mi Band 4 zobaczymy też flagowy Amazfit Verge 2. Będzie to bardzo awansowany model, który powalczy z topowymi zegarkami jak Apple Watch czy Samsung Watch.

Gdy pisałem o planowanej premierze Xiaomi Mi Band 4, nie wiedziałem, że premiera tej smart opaski odbędzie się tak szybko. Zaplanowano ją na 11 czerwca. Razem z Mi Bandem zaprezentowana zostanie również nowa odsłona flagowego modelu Verge.

Amazfit Verge 2 ze Snapdragonem 3100 oraz eSIM

Gdy czytałem informacje prasowe po premierze procesora Qualcomm Snapdragon 3100, wiedziałem, że ten procesor trafi tylko do najlepszych konstrukcji. Nie wiedziałem jednak, że będzie tak elitarny, że żaden w producentów nie będzie chciał z niego korzystać. Jeśli śledzicie rynek, to wiecie, że ten świetny procesor nie jest zbyt popularny. Jeśli już gdzieś trafia to tylko do drogich produktów jak smartzegarki Montblank (w cenie 4000 zł) lub do tych cenionych, jak konstrukcje Fossil.

Nowy Amazfit Verge 2 będzie kolejnym modelem, który wykorzysta ten procesor. Zalety płynące z tego faktu to niesamowita wydajność, lepsza akuratność śledzenia aktywności i energooszczędność.

Oprócz nowego, wydajnego procesora Verge 2 otrzyma unikatową funkcję. Obsługiwać będzie on sieci komórkowe za pośrednictwem kart eSIM. To też świadczy o tym, jak zaawansowanym będzie modelem. Dzięki tej funkcji Verge 2 wejdzie do elitarnego klubu razem z Apple i Samsung.

Więcej szczegółów już w przyszłym tygodniu

Niestety nie mamy dokładniejszych informacji ani danych technicznych Amazfit Verge 2. Poprzednik dysponował wyświetlaczem AMOLED 1,3 cala i rozdzielczością 360 × 360 pikseli, miał 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci dla użytkownika. Cechował się też NFC, WiFi, BT oraz GPS i baterią pozwalającą na 5 dni pracy.

W przypadku Amazfit Verge 2 jestem pewien, że zobaczymy jeszcze bardziej zaawansowany model!

Wieści z Rozładowani.pl