Niedawno przykleiłem na szybę mojego auta rejestrator od pewnej chińskiej firmy. Piszę „pewnej”, ponieważ jestem trochę zdezorientowany.

Po pierwsze kamerka do rejestracji jazdy, którą dostałem do testów, miała być produktem Xiaomi. Na pudełku, produkcie oraz ładowarce widnieje jednak nazwa 70mai. W sieci wisi strona producenta 70mai. Żadnego powiązania z Xiaomi, poza tym, że połowa wyników wyszukiwania w Google mówi właśnie o rejestratorze Xiaomi 70mai lub 70min/70minutes.

Xiaomi Mi Mix 3 ma 10GB RAM i potrafi odblokować Windowsa!

Xiaomi 70mai

Kamerka nie jest przeznaczona na nasz rynek i niełatwo znaleźć o niej w sieci jakieś sensowne informacje. Nie przeszkodziło mi to jednak w jej instalacji oraz rozpoczęciu testów.

70mai2

Pierwsze wrażenie po odpakowaniu folii było bardzo pozytywne. Dobra jakość wykonania opakowania oraz sprzętu — kamerki, mocowania do szyby, dodatkowej folii ochronnej na szybę, kabla oraz ładowarki. W sumie nie mam się do czego przyczepić. Wszystko wykończono w czarnym macie 💗

W opakowaniu znajdowała się dodatkowa folia ochronna na szybę, do której przyklejamy dopiero właściwy uchwyt z kamerką. Bardzo zmyślne, ponieważ nie zostanie ślad.

Po jednym dniu jazdy z 70mai mogę powiedzieć dwie rzeczy — jej profil jest dobrze przemyślany. Jest kompaktowa i nie ogranicza widoczności przez przednią szybę. Inną rzeczą jest dość dziwne uczucie, kiedy coś w samochodzie mówi do Ciebie po chińsku. Zakładam, że jest to swojego rodzaju powitanie. Niestety, a szkoda, nie da się go jednak zmienić na inny język :)

Kocham bezramkowy telefon, nie cierpię notcha. Czy zatem Xiaomi to najlepsza opcja? Recenzja Mi MIX 2

W zestawie znajdował się długi kabel, który pozwolił na przeciągnięcie go przy podsufitce, uszczelkach drzwi, pod deską rozdzielczą, aż do gniazda USB przed drążkiem skrzyni biegów.

70mai1

Najbardziej ciekawiło mnie, czy będę mógł kamerkę podpiąć do portu USB w samochodzie, czy będę musiał korzystać z ładowarki do gniazda zapalniczki samochodowej. Ładowarka dołączona do opakowania nadrukowane ma 1.5A na wyjściu. Wiem, że moje USB podaje tylko 0.5A i służy ono z założenia do podłączania pendrive’a z muzyką, iPoda bądź innego odtwarzacza muzyki.

Na szczęście jednak kamerka ma bardzo małe zapotrzebowanie na prąd i wspomniane 0.5A ze wbudowanego portu USB jej starcza — w moim przypadku to dobrze, ponieważ w gnieździe zapalniczki bardzo często jeździ ze mną ładowarka 2A, która często używana jest do ładowania innych sprzętów. Co prawda mógłby skorzystać z gniazdka przewidzianego dla pasażerów jadących z tyłu, jednak wymagałoby to dłuższych kabli.

Aplikacja do kamerki na szczęście jest po angielsku :) Po jednym dniu jestem ze sprzętu zadowolony. Zobaczymy, jak to będzie dalej.

Pełna recenzja Xiaomi 70mai Dash Cam już jest, zapraszamy do czytania.