Xbox w abonamencie. To się opłaca! Póki co w USA| DailyWeb.pl
Xbox w abonamencie od Microsoft. To się opłaca! Póki co tylko w USA

Opublikowano 9 miesięcy temu -


Microsoft rozpoczął w końcu sprzedaż swojej konsoli w abonamencie już od 22 dolarów/miesiąc. Bierzemy konsolę, a po 24 miesiącach wymieniamy na nową bez dodatkowych kosztów.

Wszystko idzie w stronę subskrypcji. Bardzo podobny model działa w USA, jeśli chodzi o zakup iPhone'a. Microsoft wycenił swoje dwie konsole w abonamencie.

ceny xbox w abonamencie

Za Xbox One S zapłacilibyśmy 21.99 dolarów za miesiąc, natomiast za mocniejszego Xbox One X 34.99 dolarów.

Szybka kalkulacja. Za Xbox One S w Walmart (największa sieć sklepów w USA) zapłacimy 279. Koszt 24 miesięcy w abonamencie to 527 dolarów. Gdzie ta oszczędność? W modelu subskrypcyjnym dostajemy też Xbox Game Pass oraz Xbox Live Gold na cały okres trwania umowy. Znów poszperałem na stronach Walmartu i 2 x 12 mc Xbox Live Gold kosztuje 108 dolarów. Dodajmy do tego Xbox Game Pass w kwocie około 10 dolarów na miesiąc i wychodzi 240 dolarów. Sumując kwoty wychodzi 627 dolarów kupując normalnie, w porównaniu do 527 dolarów wybierając abonament.

Jeśli chodzi o wariant z Xbox One X koszt konsoli (Walmart) to 460 dolarów + 108 Xbox Live Gold + 240 dolarów za Xbox Game Pass. W sumie 808 dolarów. W abonamencie za 34.99 koszt rozłożony na 2 lata to 840 USD. Ewidentnie ten wariant opłaca się mniej.

Ciekawi mnie, czy taki model sprzedaży dojdzie do Polski. Na razie Apple ze swoim planem subskrypcji do nas nie dotarło. To akurat mnie nie dziwi. Mam wrażenie, że Apple traktuje Polskę jako kraj Trzeciego Świata mimo tego, że przodujemy w adaptacji nowych technologii. Jakby nie patrzeć Microsoft dociera do nas z większą ilością dostępnych produktów. Jest nadzieja.

Z pozoru może się wydawać, że to żadna promocja. Według mnie jednak siła tego modelu nie drzemie w tych 100 dolarach możliwych do oszczędzenia przy wyborze opcji z Xbox One S. Mocny argument pojawia się w tym, że za tą cenę będziemy mieli nową konsolę, gdy nasza umowa się skończy, a wyjdzie nowy model. Wtedy może najbardziej się opłacać

Pamiętać należy jednak aby nie brać starej wersji przed premierą nowej. To byłoby dość niemądre.

A czy Ty wolisz produkty w abonamencie? Jest to coraz częstszy model sprzedaży produktów fizycznych.