Konsola Xbox Series S ma być tańszą wersją nowej flagowej konsoli Microsoftu. Tańszą, ale oczywiście również okrojoną. Ma nie posiadać fizycznego napędu.

Zdjęcia i najnowsze informacje pojawiły się w serwisie WindowsCentral. Redaktorzy informują, że cena nowej, tańszej wersji konsoli Xbox Series S będzie kosztować 299 dolarów. Ciężko przeliczać to na złotówki, bo trzeba doliczyć podatki i inne opłaty, zatem byłoby to wróżenie z fusów.

Wysokość ceny można porównać natomiast z ceną głównej konsoli, czyli z One Series X. Ta kosztować ma 499 dolarów, zatem różnica jest znacząca. Cena i brak napędu to nie jedyne rozbieżności. Tańsza wersja ma mieć znacznie słabszą grafikę, najprawdopodobniej bez obsługi 4K. Procesor i szybki dysk SSD pozostaną te same, co pozwoli na wydajność przy najnowszych produkcjach.

Może się okazać zatem, że konsola Xbox Series S stanie się popularniejszą konsolą Microsoftu, a Series X nie będzie tak łakomym kąskiem, szczególnie w czasie pandemii. Bez wątpienia byłby to spory cios dla firmy, jednak nie przekreślajmy już teraz szans.

MICROSOFT XBOX SERIES X – SPECYFIKACJA KONSOLI

Microsoft i autorzy wpisu na blogu opisują konsolę nowej generacji trzema słowami: moc, szybkość i kompatybilność. Na jakiej podstawie? Przyznam, że jest na co popatrzeć, bo parametry bronią się same:

CPU 8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU
GPU 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU
Die Size 360.45 mm2
Process 7nm Enhanced
Memory 16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
Memory Bandwidth 10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
Internal Storage 1 TB Custom NVME SSD
I/O Throughput 2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s (Compressed, with custom hardware decompression block)
Expandable Storage 1 TB Expansion Card (matches internal storage exactly)
External Storage USB 3.2 External HDD Support
Optical Drive 4K UHD Blu-Ray Drive
Performance Target 4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS

źródło: WindowsCentral