Po pierwsze – moim subiektywnym zdaniem Sony pozamiatało z PS5 i dalej jest to niepodważalny lider w nowej generacji konsol. To raz, ale w tym momencie wydaje mi się, że Sony spoczęło na laurach. Najpierw problemy z preorderami, później przepraszanie i obiecanki poprawy. Następnie przedsprzedaż Xboxa, która moim zdaniem wygrała ten wyścig. Genialne zestawy Xboxa z grami, czego brakowało w przypadku PS5, gdzie można było zamówić jedynie „gołą” konsolę.

W międzyczasie pojawiła się transakcja, w wyniku której Microsoft nabył studio Bethesda, a co za tym idzie prawa do gier takich, jak Doom, Quake, Fallout i The Elder Scrolls. Przyszłość tych pozycji na konsole PS5 stoi pod dużym znakiem zapytania, bo aż dziwne byłoby, gdyby Microsoft nie pokusił się o wydanie ich jako exclusive na konsole Xbox. Nie o tym jednak miał być ten tekst…

Gry na Xboxa pobierzesz jeszcze przed zakupem

Tak, to jest wiadomość genialna. Przyznaję. Jako miłośnik i aktywny użytkownik PlayStation zazdroszczę takiej opcji. Microsoft w nowej aktualizacji Xboxa dodaje możliwość pobierania gier, które nie są przez nas zakupione. Zarówno te przedpremierowe, jak i po premierze. W dobie gier, które zajmuję po kilkadziesiąt gigabajtów na dysku jest to znakomite posunięcie, gdyż gracze będą mogli odpalić gierki od razu po premierze. Wystarczy dokonać zakupu i gra w tym samym momencie będzie już dostępna.

Jak widzicie, funkcja już działa:

Jeden z użytkowników Twittera uruchomił pobieranie z aplikacji beta Xbox na Androidzie. Następnie przetestował funkcje w przypadku nowej gry z serii Asassin’s Creed Valhalla.

źródło: Polygon.com


Posłuchaj nas!