Podobna aplikacja jest dostępna już od dłuższego czasu dla konsoli PS4. Teraz i posiadacze konsol od Microsoftu będą mogli grać przed iPadami i iPhone’ami na swoich konsolach. Nowa wersja apki dostępna jest w sklepie App Store, a tam możemy przeczytać o funkcjach:

  • Pobierz nową aplikację Xbox i pozostań w kontakcie ze znajomymi
  • Łatwo udostępniaj klipy z gry i zrzuty ekranu w ulubionych sieciach społecznościowych
  • Użyj zintegrowanego czatu głosowego i tekstowego ze znajomymi na konsoli lub komputerze
  • Graj w gry z konsoli na telefonie przez Internet
  • Otrzymuj powiadomienia o nowych zaproszeniach do gier, wiadomościach na czacie w grupie i nie tylko

Jak zaznacza Microsoft, nie jest konieczne przebywanie w pobliżu konsoli. Oznacza to, że będąc poza domem będziemy mogli odpalić ulubioną gierkę na konsoli, która została w domu. Funkcja przesyłania strumieniowego wymaga Xbox One lub Xbox Series X / S.

Ruszyła przedsprzedaż Xboxa Series X i Series S – zapewnij sobie sztukę dla siebie już teraz

GRY NA XBOXA POBIERZESZ JESZCZE PRZED ZAKUPEM

Tak, to jest wiadomość genialna. Przyznaję. Jako miłośnik i aktywny użytkownik PlayStation zazdroszczę takiej opcji. Microsoft w nowej aktualizacji Xboxa dodaje możliwość pobierania gier, które nie są przez nas zakupione. Zarówno te przedpremierowe, jak i po premierze.

Zobacz także: Gry na 2 osoby, w co zagrać razem?

W dobie gier, które zajmuję po kilkadziesiąt gigabajtów na dysku jest to znakomite posunięcie, gdyż gracze będą mogli odpalić gierki od razu po premierze. Wystarczy dokonać zakupu i gra w tym samym momencie będzie już dostępna.

źródło: xbox.com