Microsoft i Nike pokazali Xboxa One X w barwach Jordana

Opublikowano 16.02.2020 21:03 -


Na co dzień jestem raczej w #teamAdidas i #teamPS4, jednak nigdy nie przejdę obojętnie obok dobrej pary Jordanów. Podobnie nie przeszedłem obojętnie obok kooperacji firmy Nike z Microsoftem, właścicielem marki Xbox.

Nike, właściciel marki Jordan, nie stroni od nietypowych kolaboracji. W zeszłym roku firma zdecydowała, że będzie ubierała paryski klub piłkarski Paris Saint Germain nie w odzież z logo Nike, a właśnie w stroje z logo marki Jordan. Niecały miesiąc temu na łamach DailyWeb pisałem także o kolaboracji marki Jordan z Diorem, której efektem jest osobna kolekcja "Air Dior".

Microsoft także ubierał już swoją konsolę w różne stroje. Powstały między innymi limitowane serie poświęcone takim grom jak Gears, Halo czy Minecraft. Powstała także specjalna edycja, mająca na celu uhonorowanie tragicznie zmarłego aktora Paula Walkera. Pierwszy raz Microsoft przygotował jednak konsolę Xbox One X z marką modową. Co z tego wyszło?

xbox barwach jordana wygląda fenomenalnie

Xbox One X w barwach jordana

Wyszedł hit! Konsola jest naprawdę piękna. Dominuje tu czerwień, do której dołożono czerń, tworząc klasyczne zestawienie, przywodzące na myśl koszulki Chicago Bulls, w których triumfy święcił Michael Jordan. Góra konsoli imituje kultowy elephant print, który pojawiał się na wielu butach Jordan Brand, jednak najbardziej kojarzony jest chyba z trójkami. Zarówno na konsoli, jak i na każdym padzie widnieje logo Jordan Brand – legendarny Jumpman.

jordan

Konsola w barwach Jordana została zaprojektowana tak, by pasowała do najnowszej kolorystyki buta modelu Air Jordan III Retro U. Premiera butów odbędzie się w ramach NBA All-Star weekend, który w tym roku zorganizowano nie gdzie indziej jak w Chicago – mieście, w którym największe sukcesy odnosił Jordan. Ekskluzywne wydanie butów charakteryzuje się małym drobiazgiem. W miejsce napisu "NIKE AIR" pojawia się "NIKE CHI", będące oczywiście hołdem i odniesieniem do Wietrznego miasta.

microsofciewezmojpiniondz

Jeżeli właśnie, tak jak ja kilka minut temu, pędzisz rozbić swoją skarbonkę, mam dla Ciebie złą nowinę. Xbox One X w kolorystyce Air Jordan jest ściśle limitowany i nie pojawi się w regularnej sprzedaży. Będzie go można wygrać w konkursach organizowanych przez firmy Nike i Microsoft. Jednym z nich jest give away zorganizowany na Twitterze, do którego najchętniej nie dałbym Wam linka, by nie robić sobie konkurencji. By wygrać konsolę, wystarczy retweet tego twitta przed 27 lutego.

W ostatnich latach większość kolaboracji Nike, zwłaszcza tych związanych z marką Air Jordan, jest bardzo ciekawych. Stworzona wraz z Microsoftem konsola Xbox One X podoba mi się na tyle, że poważnie rozważałbym jej zakup. Niestety nie jest to możliwe i zostaje mi liczyć na łut szczęścia w losowaniu.

źródło: theverge.com

Wieści z Rozładowani.pl