Xbox One vs Nintendo Switch – jak prezentuje się sprzedaż obu konsol?

Xbox One vs Nintendo Switch – jak prezentuje się sprzedaż obu konsol?

Opublikowano 7.08.2019 11:43 -


Jeśli chodzi o konsole ósmej generacji, to nie ma najmniejszych wątpliwości, że to PS 4 jest przodownikiem sprzedaży. Jeszcze do niedawna tuż za nim plasowała się konsola od Microsoftu, a na końcu Nintendo Switch. Teraz jednak wszystko się zmienia i jak tak dalej pójdzie, to japoński producent może przegonić liczbę konsol sprzedanych przez Amerykanów. Z czego wynika tak duży wzrost zainteresowania Nintendo?

nintendo switch

Nintendo Switch czy xbox one - kto zajmie drugie miejsce?

W badaniach przeprowadzonych przez jeden z brytyjskich portali z branży gier video wynika, że PlayStation cały czas utrzymuje pozycję lidera. W kwestii sprzedaży będzie mógł równać się z nią zapowiadany od dłuższego czasu przez Sony nowszy model. Jak wyglądają kolejne miejsca na podium? Mogłoby się wydawać, że tylko Xbox One jest w stanie utrzymać równie wysokie miejsce w rankingu. Teraz jednak producent musi robić wszystko, by jego konsola pozostała na drugim miejscu. Po piętach depcze mu Nintendo Switch, czyli dość nowa generacja konsol do gier video, wprowadzona na rynek przez Japończyków. Od momentu pojawienia się na półkach sklepowych zyskała ona wielu wielbicieli, co pozwoliło producentowi powalczyć o drugie miejsce w klasyfikacji sprzedaży.

nintendo switch

Liczba sprzedanych konsol i prognozy na przyszłość

Aktualnie różnica między liczbą sprzedanych konsoli przez obu producentów wynosi 7,5 mln sztuk na korzyść Microsoftu. Jak długo jednak taka przewaga się utrzyma? Xbox One pokazało chyba już wszystkie swoje możliwości, przez co liczba zainteresowanych tym modelem znacznie spada. Za to sprzedaż Nintendo Switch wygląda obiecująco! Producent poinformował o sprzedaży ponad 36 mln egzemplarzy od czasu premiery, czyli w ciągu dwóch lat. Wszystko zatem wskazuje na to, że Microsoft powinien zacząć się bać o swoją pozycję. Być może najlepszym sposobem będzie rozpoczęcie pracy nad zupełnie nowym projektem, który zainteresuje swoją technologią wielbicieli gier video.

Tak dobre wyniki sprzedaży kolejnej japońskiej konsoli świadczą o tym, że tamtejsi producenci bardzo dobrze znają potrzeby graczy oraz ich oczekiwania. Nintendo już niedługo ma zaprezentować kolejny model, który być może wpłynie na zmianę miejsca w rankingu najbardziej rozpoznawalnych konsol na całym świecie. A Waszym zdaniem, który z producentów zasługuje na drugie miejsce w klasyfikacji?