Xbox One łączy siły z Google Assistant!

Xbox One łączy siły z Google Assistant!

Opublikowano 27.09.2019 9:32 -


Czy kiedykolwiek marzyliście o tym, aby wydać konsoli polecenie “Włącz Gears 5?”. Wkrótce będzie to możliwe. Microsoft zapowiedział bowiem integrację Xboksa One z Google Assistant.

Współpraca asystenta głosowego Google z konsolą Microsoftu póki co jest w fazie beta testów. Aby się do nich zapisać, należy dołączyć do specjalnej grupy i dodać konsolę w urządzeniach aplikacji Google Home. Po okresie testowania integracja będzie dostępna dla wszystkich.

Wśród komend, jakie można wydać Xboksowi za pomocą Google Assistant są m.in. włączanie/wyłączanie konsoli, uruchamianie konkretnych gier, sterowanie głośnością i muzyką, robienie zrzutów ekranu czy sterowanie telewizją (o ile mamy ją podłączoną przez Xboksa). Polecenia trzeba wypowiadać do połączonego z konsolą smartfona z aplikacją na iOS lub Android.

Zagadką pozostaje póki co wydawanie komend konsoli w języku polskim (obiecuję to wkrótce przetestować). W naszym kraju jest to wyjątkowo ważne, ponieważ żaden z dotychczas dostępnych na Xbox One asystentów głosowych nie rozumiał polskiego języka. Cortana od Microsoftu i Amazon Alexa (też dostępna na Xbox One) niestety jeszcze nie nauczyły się naszej mowy.

Na szczęście Google Assistant działa po polsku, więc wszystko wskazuje na to, że integracja z konsolą Xbox One też będzie dostępna w tym języku. Jeśli nie w beta testach, to zapewne po oficjalnym, pełnym udostępnieniu integracji.

Źródło: The Verge

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację