Trzeba przyznać, że Game Pass nadal nie zawodzi i w najbliższych dniach dostaniemy naprawdę solidne pozycje. Najgłośniejsza z nich to oczywiście „Outer Worlds” twórców „Fallouta”, ale bardzo ciekawie zapowiadają się też „Lonely Mountains: Downhill”, „Secret Neighbor” i „Subnautica”.

Oto pełna lista najbliższych premier w Xbox Game Pass:

R E K L A M A
  • „Lonely Mountains: Downhill” (23 października);
  • „Secret Neighbor” (23 października);
  • „Minit” (24 października);
  • „The Outer Worlds” (25 października);
  • „Afterparty” (29 października);
  • „LEGO Star Wars III” (31 października);
  • „Subnautica” (7 listopada).

„Lonely Mountains: Downhill”

Nieco szalona gierka o zjeżdżaniu rowerem po górach. Piękna oprawa graficzna, gameplay przypominający nieco „Trials” i spektakularne, brutalne kraksy. Warto będzie sprawdzić!

„Secret Neighbor”

Z pozoru standardowy multiplayerowy FPS, ale nie do końca. Gra nie skupia się bowiem na strzelaniu, ale na rozwiązywaniu zagadek, survivalu i zespołowym unikaniu tytułowego sąsiada. Wszystko okraszone wyjątkową oprawą graficzną.

„Minit”

Za najlepszy opis posłuży tu chyba cytat z „Kotaku”: „to gra w stylu <<Zeldy>>, gdzie giniesz co 60 sekund”.

„The Outer Worlds”

„The Outer Worlds” to RPG od Obsidian, które według recenzentów łączy w sobie to, co najlepsze z klasycznych i nowszych „Falloutów”. W grze musimy ocalić obce planety od zagłady i przy okazji zrobić kilkaset sidequestów, przeprowadzić tysiące dialogów, usprawnić setki broni i zhakować dziesiątki komputerów. Jeśli wciągnie mnie jak „Fallout 3”, to skończę ją najwcześniej za rok.

https://www.youtube.com/watch?v=Oxlflrh_Pzw

„Afterparty”

To kolejny ciekawy tytuł z nowości dodanych do biblioteki Xbox Game Pass. Mamy tu do czynienia z widokiem 2D, osobliwym stylem graficznym i dużym naciskiem na fabułę i minimalizm w podejściu do rozgrywki. Warto będzie przetestować.

„LEGO Star Wars III”

Tej serii chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Gra idealna w wielu scenariuszach: żeby zająć czymś dzieci, żeby pograć całą rodziną czy usiąść przy piwku z kumplem i zorientować się, że przez 5 godzin machaliście mieczami świetlnymi zrobionymi z klocków.

„Subnautica”

Nietuzinkowy tytuł o nurkowaniu zrealizowany z perspektywy pierwszej osoby. Trochę tu survivalu, trochę eksploracji, nieco zręcznościówki i na pewno mnóstwo niezapomnianych przeżyć. Grzech nie ściągnąć.