X-Men: Marvel przedstawił nowe logo

X-Men: Marvel przedstawił nowe logo

Opublikowano 30.05.2019 19:44 -


Marvel zapowiadając dwie nowe serie komiksów z uniwersum X-Men, zaprezentował także nowe logo. Za jego stworzenie odpowiedzialny jest Tom Muller.

X-Men to grupa postaci stworzona przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego. Po raz pierwszy pojawili się oni w 1963 roku w komiksie X-Men vol. 1. Oryginalna seria X-Men, która od 142 numeru zmieniła nazwa na Uncanny X-Men, ukazuje się od 1963 roku i do dziś zgromadziła ponad 500 numerów. Przez lata uniwersum X-Men poza komiksami z głównej serii poszerzyło się o szereg innych serii, takich jak na przykład UXM: New Mutants, X-Men, X-Force, X-Factor oraz filmów i filmów animowanych.

Spider-Man: Daleko od domu – zwiastun już jest!

Nowe logo X-Men

House of X i Power of X, bo tak mają nazywać się dwie nowe serie, mają być nowym otwarciem dla uniwersum X-Men. Jak nowe otwarcie to i nowe logo. Jego autorem jest Tom Muller, belgijski projektant, mieszkający na stałe w Anglii. Tom już wcześniej współpracował z Marvelem, przy okazji redesignu logo Ironmana. Belg pracował również dla takich marek jak Levi’s, Wired czy Samsung.

nowe logo x-men

Moim zdaniem logo jest całkiem dobre. Zastanowiłbym się jedynie nad zwiększeniem odstępu, między poszczególnymi częściami litery “X”. Ze światem komiksów mam tyle wspólnego, że w dzieciństwie co tydzień biegałem do sklepu, po kolejny numer Kaczora Donalda, dlatego o opinię poprosiłem eksperta. Specjalnie dla Was nowe logo serii X-Men komentuje Michał Żołyński z bloga Czytaj Komiksy:

Każda zmiana budzi kontrowersje, tak było, jest i będzie. Pamiętam sytuacje przy zmianie logo DC Comics, gdzie społeczność komiksowa uważała obecne logo za tragiczne. Teraz się do tego przyzwyczaiła. W przypadku nowego logo X-Men zostało ono stworzone dla dwóch zupełnie nowych serii. Dzięki temu mamy świeży start, zwłaszcza że pojawia się tam Xavier. Sam logotyp jest bardzo dobry, przemyślany i przypomina symbole noszone na klasycznych kostiumach. Oczywiście w nowym designie na miarę naszych lat. Osobiście jestem zachwycony.

Jak widać, nowe logo przypadło do gustu nie tylko mnie, ale też fanom komiksów, którzy są grupą docelową tego znaku. Ciekaw jestem też czy Ty jesteś fanem komiksów i jak Tobie podoba się nowy znak, zaprojektowany przez Toma Mullera?

Wieści z Rozładowani.pl