Wysyłanie pieniędzy przez Gmail już za kilka miesięcy, tylko szkoda że nie u nas

Wysyłanie pieniędzy przez Gmail już za kilka miesięcy, tylko szkoda że nie u nas

Opublikowano 16.05.2013 8:14 -


Właśnie trwa wielkie szoł Google, które nazywa się I/O, impreza podczas której Google ogłasza kolejne nowości lub te, które już zaczęły swój żywot. Dla wszelkich fanatyków nowych technologii, to z pewnością prawdziwe święto, za pośrednictwem którego można zobaczyć w którą stronę zmierzają trendy technologiczne.

 

 
Ciekawostką, która akurat bardzo mi się spodobała jest ogłoszenie przez Google płatności poprzez Gmail. Jak to właściwie miało by wyglądać? W trakcie tworzenia nowej wiadomości e-mail wybranie odpowiedniej ikonki spowodowało by dołączenie pieniędzy dla adresata. Pomysł genialny w swojej prostocie. Całość operacji miałaby się odbywać za pośrednictwem aplikacji Google Wallet, czyli wirtualny portfel do zakupów online. Jak zapowiada Google, usługa ma być dostępna w przeciągu kilku najbliższych miesięcy… w USA. Nic nie wiadomo co z resztą świata. Szkoda, że większość nowych usług nie będzie dedykowanie uruchamiana w początkowych fazach w USA.

Oczywiście z dużym prawdopodobieństwem usługa trafi i do nas, jednak znając życie Google zmusi nas do wytrwałego oczekiwania.

Wieści z Rozładowani.pl