Apple ogłosiło nowy program naprawczy. Dotyczy od ubiegłorocznego modelu, czyli iPhone 11. Użytkownicy mogą sprawdzać, czy ich urządzenia kwalifikują się do akcji serwisowej. 

Zaprezentowany w ubiegłym roku iPhone 11 cieszy się dużą popularnością. Nie ma co się dziwić, to bardzo dobry smartfon, który przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Sam nawet rozważałem jego zakup, ale ostatecznie pozostałem wierny iPhone 7 Plus, a nowsze urządzenie trafiło do mojej żony. Nie mniej jednak, od wielu osób, w tym także czytelników naszego portalu, słyszałem, że są bardzo zadowolone z tego modelu, a zwłaszcza z jego baterii. Jak się okazuje, niektóre egzemplarze iPhone 11 mają pewną przypadłość.

Apple wypuści kolejny sprzęt już w przyszłym tygodniu! Doniesienia się potwierdzają

Program serwisowy dla iPhone 11

Apple podało oficjalny komunikat, że do użytkowników trafiły egzemplarze wadliwych iPhone 11. Firma wskazuje, że to nie całe partie smarfonów, a ich „niewielki procent”. Przypadłością tych urządzeń są wyświetlacze, które w trakcie użytkowania mogą przestać reagować na dotyk. Jeśli zatem Wasze iPhone 11 mają taki problem, będziecie mogli skorzystać z akcji serwisowej. Apple skonkretyzowało przedział czasowy, w którym zostały one wyprodukowane. To zakres pomiędzy listopadem 2019 r. a majem tego roku. Akcja serwisowa polegać będzie na wymianie wadliwych wyświetlaczy. Na specjalnie przygotowanej podstronie wsparcia Apple można sprawdzić, czy urządzenie kwalifikuje się do udziału w tym programie. Konieczne będzie wpisanie numeru seryjnego urządzenia. Po potwierdzeniu, że smartfon załapał się do naprawy, możemy go dostarczyć do autoryzowanego serwisu Apple. Warto pamiętać, że skorzystać z takiej możliwości można tylko w ciągu 2 lat od pierwotnej daty sprzedaży iPhone 11.

Sony dodaje Apple TV do kolejnych telewizorów. Sprawdź, czy Twój model jest na liście

Apple udostępniło iOS 14.2

iPhone 11 to jedno z urządzeń, na które trafiła niedawna aktualizacja systemu iOS do wersji 14.2,

Nowości, które ona przyniosła to:

  • Ponad 100 nowych emoji, w tym przedstawiających zwierzęta, żywność, twarze, sprzęt domowy i instrumenty muzyczne, a także emoji inkluzywnych i innych.
  • Osiem nowych tapet dostępnych zarówno w wersji jasnej, jak i ciemnej.
  • Funkcja Lupa na iPhonie 12 Pro i iPhonie 12 Pro Max może wykrywać osoby w pobliżu oraz informować o odległości do nich, używając czujnika LiDAR.
  • iPhone 12 jest zgodny ze skórzanym etui z MagSafe.
  • Zoptymalizowane ładowanie baterii minimalizuje czas, w którym słuchawki AirPods są w pełni naładowane, co spowalnia proces starzenia się baterii.
  • Powiadomienia o poziomie dźwięku w słuchawkach ostrzegają Cię, kiedy zbyt głośny dźwięk może mieć wpływ na Twój słuch.
  • Nowe narzędzia AirPlay pozwalają strumieniować treści w całym domu.
  • Funkcja Interkom może dostarczać wiadomości do HomePodów i HomePodów mini za pośrednictwem iPhone’a, iPada, Apple Watch, AirPodów i CarPlay.
  • Apple TV 4K może odtwarzać stereofoniczny dźwięk surround i Dolby Atmos na HomePodach.
  • Możliwość anonimowego udostępniania statystyk funkcji Powiadomienia o narażeniu organom ochrony zdrowia uczestniczącym w programie.

Źródło: Apple