Apple ogłosiło nowy program naprawczy. Dotyczy od ubiegłorocznego modelu, czyli iPhone 11. Użytkownicy mogą sprawdzać, czy ich urządzenia kwalifikują się do akcji serwisowej. 

Apple wypuści kolejny sprzęt już w przyszłym tygodniu! Doniesienia się potwierdzają

Program serwisowy dla iPhone 11

Apple podało oficjalny komunikat, że do użytkowników trafiły egzemplarze wadliwych iPhone 11. Firma wskazuje, że to nie całe partie smarfonów, a ich „niewielki procent”. Przypadłością tych urządzeń są wyświetlacze, które w trakcie użytkowania mogą przestać reagować na dotyk. Jeśli zatem Wasze iPhone 11 mają taki problem, będziecie mogli skorzystać z akcji serwisowej. Apple skonkretyzowało przedział czasowy, w którym zostały one wyprodukowane. To zakres pomiędzy listopadem 2019 r. a majem tego roku. Akcja serwisowa polegać będzie na wymianie wadliwych wyświetlaczy. Na specjalnie przygotowanej podstronie wsparcia Apple można sprawdzić, czy urządzenie kwalifikuje się do udziału w tym programie. Konieczne będzie wpisanie numeru seryjnego urządzenia. Po potwierdzeniu, że smartfon załapał się do naprawy, możemy go dostarczyć do autoryzowanego serwisu Apple. Warto pamiętać, że skorzystać z takiej możliwości można tylko w ciągu 2 lat od pierwotnej daty sprzedaży iPhone 11.

Sony dodaje Apple TV do kolejnych telewizorów. Sprawdź, czy Twój model jest na liście

Apple udostępniło iOS 14.2

iPhone 11 to jedno z urządzeń, na które trafiła niedawna aktualizacja systemu iOS do wersji 14.2,

Nowości, które ona przyniosła to:

  • Ponad 100 nowych emoji, w tym przedstawiających zwierzęta, żywność, twarze, sprzęt domowy i instrumenty muzyczne, a także emoji inkluzywnych i innych.
  • Osiem nowych tapet dostępnych zarówno w wersji jasnej, jak i ciemnej.
  • Funkcja Lupa na iPhonie 12 Pro i iPhonie 12 Pro Max może wykrywać osoby w pobliżu oraz informować o odległości do nich, używając czujnika LiDAR.
  • iPhone 12 jest zgodny ze skórzanym etui z MagSafe.
  • Zoptymalizowane ładowanie baterii minimalizuje czas, w którym słuchawki AirPods są w pełni naładowane, co spowalnia proces starzenia się baterii.
  • Powiadomienia o poziomie dźwięku w słuchawkach ostrzegają Cię, kiedy zbyt głośny dźwięk może mieć wpływ na Twój słuch.
  • Nowe narzędzia AirPlay pozwalają strumieniować treści w całym domu.
  • Funkcja Interkom może dostarczać wiadomości do HomePodów i HomePodów mini za pośrednictwem iPhone’a, iPada, Apple Watch, AirPodów i CarPlay.
  • Apple TV 4K może odtwarzać stereofoniczny dźwięk surround i Dolby Atmos na HomePodach.
  • Możliwość anonimowego udostępniania statystyk funkcji Powiadomienia o narażeniu organom ochrony zdrowia uczestniczącym w programie.

Źródło: Apple