Wyślij w świat swój papierowy samolot z tą świetną aplikacją WWW

Wyślij w świat swój papierowy samolot z tą świetną aplikacją WWW

Opublikowano 12.10.2016 20:02 -


Papierowe samoloty znają chyba wszyscy. Hakerem w szkole podstawowej zawsze był ten, który potrafił z kartki papieru zbudować ich zaawansowane wersje. Zabawa zawsze była przednia. W naszym współczesnym świecie organizowane są nawet zawody, za którymi stoi sam Red Bull, a konkurencja polega na tym, by samodzielnie stworzony papierowy samolot poleciał jak najdalej. Jak np. tu

Dzisiaj jednak o świetnej aplikacji, a w zasadzie stronie internetowej, która takie samoloty pozwala wypuścić w świat. Serwis nosi nazwę paperplanes.world (ciekawe wykorzystanie nowej domeny). W pierwszym kroku tworzymy własny statek powietrzny, przybijamy pieczątkę, na której jest informacja skąd został on wysłany, a następnie ślemy go w przestrzeń.

zrzut-ekranu-2016-10-12-o-20-53-53

Cała jednak zabawa polega na tym, że możemy złapać lecący samolot i sprawdzić, kto był jego nadawcą i dorzucić swoją pieczątkę. Mi udało się trafić na egzotyczne Indie, czy z drugiej strony na Peru. Interesujący pomysł i przednia zabawa.

Co ważne serwis działa tylko na urządzeniach mobilnych. Warto zwrócić uwagę na pomysłowość twórców, którzy wykorzystali w swoim projekcie potencjał smartfonów. By wysłać w świat swój samolot, należy zrobić zamaszysty ruch telefonem i analogiczny, by inny złapać. Brawo za oryginalny pomysł, a Was zachęcam do sprawdzenia tego naprawdę ciekawego projektu.

Wieści z Rozładowani.pl