Wyniki sprzedaży AMD w 2019 roku znacznie lepsze niż Intela

Wyniki sprzedaży AMD w 2019 roku znacznie lepsze niż Intela

Opublikowano 22.01.2020 9:01 -


Początek roku to najlepszy moment na tworzenie podsumowań w każdej branży. Co prawda styczeń powoli dobiega końca, jednak niektóre przedsiębiorstwa potrzebują zdecydowanie więcej czasu, by przeanalizować wszelkie dane. Jeśli tylko znajdzie się powód do dumy, mówi się o nim głośno i podkreśla, jak wielkie znaczenie ma dla rozwoju firmy. Dokładnie tak to wyglądało podczas wystąpienia AMD na CES 2020. To wtedy zaprezentowano nową serię procesorów Ryzen, które mają jeszcze bardziej zdominować w przyszłości produkty Intela.

Prawdziwa walka między AMD a Intelem rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy na skraju bankructwa firma postanowiła wypuścić pierwszą generację procesorów Ryzen. Wtedy jeszcze nikt się nie spodziewał, że zostaną one tak dobrze przyjęte przez użytkowników i z czasem będą stanowiły poważne zagrożenie dla Intela. Przez niewiele ponad dwa lata wzrost był tak ogromny, że to AMD staje się przodownikiem najnowszych technologii i znajduje zastosowanie w coraz większej liczbie urządzeń.

amd vs intel

Wzrost akcji AMD na przestrzeni lat i konkurowanie z Intelem

Amerykańskie przedsiębiorstwo, zajmujące się produkcją mikroprocesorów, procesorów graficznych oraz chipsetów, od początku swojej działalności miało wzloty i upadki. Firma niejednokrotnie borykała się z problemami finansowymi, które rozwiązywały czasowo Athlony, jednak nigdy nie doprowadziły do całkowitej stabilizacji rynkowej. Dopiero pierwsza generacja Ryzena sprawiła, że AMD zyskało stałych klientów, którzy od lat sięgają po najnowsze oferowane rozwiązania. Widać to na poniższym wykresie, jak szybko od 2017 roku wzrosła wartość akcji, pozostając niewiele w tyle od Intela.

amd

Ten z kolei nadal rozwija swoje projekty oraz wypuszcza kolejne generacje wielu procesorów, jednak ceny akcji rosną na tyle wolno, że AMD ma szansę na przestrzeni kilku lat go wyprzedzić.

intel

W trakcie CES 2020 CEO AMD potwierdziła, że cały czas pracują nie tylko nad powiększeniem swojego zasięgu na rynku w kwestii procesorów, ale również procesorów graficznych. Poza tym oficjalnie zaprezentowano najnowszego Ryzena 4000 7nm, jakie w tym roku mają konkurować z Intel Ice Lake. Więcej na ten temat możecie znaleźć TUTAJ.

Wieści z Rozładowani.pl