Spodziewałem się, że zaprzyjaźniony hosting, który usługę świadczy mi zupełnie nieodpłatnie zaraz się zwróci do mnie zaniepokojony. Skąd pewność? Kiedyś jeden z artykułów na drugim moim hobbistycznym blogu cyfrowa.pukawka.pl został wykopany i było z tego więcej problemów niż korzyści ;-)

Dobrze przeczuwałem, dziś z rana otrzymałem pytanie – co się dzieje – jako, że z dnia na dzień zwiększyło się zużycie łącza, a blog zabierał momentami ponad 20% całych zasobów procesora.

Oczywiście takie wizyty mają także swoje zalety. Na przestrzeni dwóch dni pojawiło się (stan na 10.11.2011, godz. 19:40)

Większość wykopowiczów nie była zainteresowana samym artykułem, a to ze względu na średni czas spędzony na witrynie, który wyniósł raptem: 23 sekundy, a to z pewnością za mało by przeczytać cały wpis. Nie byli także zainteresowani pozostałym podstronami gdyż współczynnik odrzuceń wyniósł: 92%. Ilość użytkowników na przestrzeni tych dwóch dni to ponad 8100 (i rośnie) a to pobity rekord oglądalności lubik.info za cały poprzedni miesiąc, który wynosił 7800 ;-)

Mam nadzieje, że za te kilka chwil na pełnych obrotach nie będę zmuszony do poszukiwania nowego hostingu ;-)