Wygodny sposób na wyszukiwanie nowych zdjęć, bezpośrednio z panelu Wordpress

Wygodny sposób na wyszukiwanie nowych zdjęć, bezpośrednio z panelu WordPress

Opublikowano 30.01.2015 9:27 - 9


Tworząc wpisy, warto komponować je według określonych zasad. Jeden z aspektów poruszałem jakiś czas temu, czyli Jak stworzyć blogowy wpis idealny? Było tam sporo rzeczy dość oczywistych, ale także tych nieco bardziej interesujących, wręcz matematycznych. Prócz wspomnianych zasad, należy pamiętać, że stylistyka wpisu musi zachęcać do zapoznania się z nim w całości. W tym celu stosuje się akapity, podtytuły i… chociażby zdjęcia, które całości nadają lekkości przejrzystości.

No dobrze, skąd właściwie wszystkie te zdjęcia brać? Jest kilka interesujących rozwiązań, o jednym nawet wspominałem w Webowym Miszmaszu nr 20. Serwis nosi dość oczywistą nazwę AllTheFreeStock.com i jest niczym innym, jak agregatorem darmowych źródeł ze zdjęciami. Jego ogromną wadą niestety jest fakt, że nie mamy sposobności przeszukiwać wszystkich serwisów znajdujących się w bazie, a jedynie wszystkie po kolei wywoływać w poszukiwaniu interesującej nas grafiki. Gdyby to okazało się za mało, są jeszcze rozwiązania takie o których wspominał Łukasz, czyli Stocki na każdą kieszeń. Do całej tej puli serwisów rozwiązujących problem zdjęć, dorzucam jeszcze jedno narzędzie, w postaci wtyczki WordPress. Jej nazwa to ImageInject, a jej zadanie jest dość proste – odnalezienie interesującej Cie, darmowej grafiki – wprost z panelu WordPress.

Gdy zainstalujesz narzędzie z repozytorium WordPress, otrzymasz dodatkowy panel przy tworzeniu nowych wpisów czy stron. Wtyczka składa się w zasadzie głównie z wyszukiwarki, do której należy podać słowo kluczowe, następnie ładowane są dynamicznie wyniki wyszukiwania.

imageinject

ImageInject wyszukuje obrazy w serwisie Flick, a także w Pixbay. Wszystkie obrazy są na licencji pozwalającej na darmowy użytek, więc nie ma obaw, że ktoś będzie nas ścigał ze względu na naruszenie praw autorskich. Po odnalezieniu interesującej nas grafiki, otrzymujemy informacje o jej dostępnych rozmiarach i jednym kliknięciem możemy zdecydować się o jej umieszczeniu w treści wpisu lub ustawić ją jako grafikę wyróżniającą wpis. Z moich obserwacji pierwsza opcja działa wyśmienicie, przy tej drugiej niestety nie do końca. Obraz zwyczajnie nie ustawia się jak powinien, tylko ląduje w bibliotece naszych mediów, z której trzeba go wybrać. To oczywiście żaden wielki problem, ale chyba z założenia twórców, miało działać nieco inaczje.

imageinject2

Narzędzie ma także sporo opcji konfiguracyjnych. Możemy zdecydować na jakiej licencji zdjęcia ma wyszukiwać. Ponadto, możemy ustalić rodzaj wyszukiwanych obrazów, od wektorów – kończąc chociażby na clipartach. Świetne, wygodne i funkcjonalne. Gdyby nie fakt, że mam już tonę wtyczek, to z pewnością ImageInject zagościłoby w moim WordPressie. Wam zdecydowanie polecam, bo rozwiązuje problem związany z wyszukiwaniem odpowiedniego zdjęcia i załatwia co najważniejsze problem licencji.

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz