Wygoda i jakość dzięki najnowszym ekspresom z linii Krups Intuition

Wygoda i jakość dzięki najnowszym ekspresom z linii Krups Intuition

Opublikowano 24.08.2020 20:18 Aktualizacja: 27.08.2020 14:00 -


Aby napić się pysznej i głębokiej w smaku kawy, nie trzeba odwiedzać najbliższych kawiarni. Można zrobić ją w zaciszu własnego domu lub biura i za naciśnięciem jednego przycisku przyrządzić pobudzające espresso lub pełne mlecznej pianki latte. Dzisiaj jest to znacznie prostsze dzięki nowej linii produktowej Krups Intuition Preference.

Poranek rozpoczęty z filiżanką kawy w dłoni jest znacznie prostszy i dodaje energii na resztę dnia. Równie przyjemny będzie relaks po pracy oparty na czytaniu książki i popijaniu lekkiej jak chmurka latte. Przygotowanie ulubionego napoju nie musi być czasochłonne. Wiele nowoczesnych ekspresów do kawy oferuje przyrządzanie najlepszych kaw i herbat za pomocą tylko jednego przycisku.

Zalety picia kawy

Statystyki pokazują, że Polacy piją coraz więcej kawy. Na każdego obywatela przypada przeciętnie 3 kg ziaren rocznie. Na pierwszym miejscu ulubionych kawowych napojów znajduje się caffe latte, a następnie espresso i cappuccino. Trend ten jest jak najbardziej zrozumiały, bo kawa to znacznie więcej niż jedynie pyszny i aromatyczny napój. Jest źródłem kofeiny, która nie tylko pobudza, ale i przyspiesza przemianę materii, a także wspiera organizm w walce z wolnymi rodnikami, które uszkadzają komórki. Przy piciu dużej ilości kawy dziennie warto zadbać o odpowiednie nawodnienie, ponieważ kofeina działa moczopędnie, co może zwiększać ryzyko odwodnienia.

Do niedawna jedyną możliwością zaparzenia kawy było zalanie gotowo zmielonej mieszanki dużą ilością wrzątku. Często ziarna palone były znacznie wcześniej, wietrzały i przez to traciły swój najcenniejszy aromat. Dopiero niedawno powszechna stała się wiedza o tym, w jakich temperaturach najlepiej jest parzyć kawę. Dziś każdy miłośnik kawowych napojów doskonale wie, że jakość kawy zależy od jakości i sposobu mielenia ziaren (najlepiej tuż przed parzeniem), optymalnie dobranej temperatury i techniki jej parzenia, w tym wielkości ciśnienia i mocy urządzenia.

Rynek ekspresów do kawy w Polsce rozrasta się w szybkim tempie. Producenci oferują zaawansowane technologicznie ciśnieniowe ekspresy do kawy, które potrafią w kilka sekund przygotować ulubiony napój. Najnowszy model Krups Intuition Preference EA873 to jeden z pierwszych intuicyjnych sprzętów, które oczarowują designem i innowacyjnym działaniem. To świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią swój czas i chcą mieć najlepszej jakości napoje kawowe na wyciągnięcie ręki.

Kawa gotowa za pomocą jednego naciśnięcia

Czy możliwe jest, aby ekspres do kawy kierował się w swoim działaniu intuicją? Jak najbardziej! Urządzenie z linii Krups Intuition Preference jest wyposażone w dotykowy wyświetlacz SMART SCREEN, który w obsłudze przypomina smartfona. Sprzęt pozwala na personalizację ustawień, w tym: wielkość kawy, jej moc oraz mleczne proporcje. Dzięki możliwości zapisania w pamięci ekspresu własnych preferencji przygotowanie ulubionej kawy okazuje się dziecinnie proste.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu podświetleń. Wskaźniki za pomocą odpowiedniego koloru informują użytkownika o konieczności wyczyszczenia urządzenia,  opróżnienia tacki ociekowej, odkamienienia czy o braku wody w pojemniku. Co więcej, podświetlenie służy także personalizacji. W modelu ea873 można przypisać kolory wszystkim swoim ulubionym napojom. Ekspres posiada aż 11 rodzajów napojów, w tym: ristretto, espresso, duża kawa, doppio, americano, lungo, cappuccino, latte macchiato, cafe latte, spienione mleko oraz gorącą wodę do herbat. Dodatkową zaletą jest możliwość przygotowania dwóch mlecznych kaw jednocześnie.

Duży zbiornik na wodę o pojemności 3 litrów pozwala na zrobienie kawy i herbaty dla całej rodziny. Ciśnienie 15 barów wydobywa z każdego ziarna to, co najlepsze. A wysoka moc 1450 W daje gwarancję przygotowania napoju już w kilka chwil.

Urządzenie jest skalibrowane do pracy z trzema poziomami twardości wody. Aby określić ten parametr, wystarczy zanurzyć w wodzie papierek mierniczy dołączony do opakowania z ekspresem do kawy.

Nowoczesny system spieniania mleka One-Touch Cappuccino przygotuje puszystą i lekką piankę, która złagodzi moc czarnej kawy.

Jak czyścić ekspres do kawy?

Aby ekspres do kawy był w pełni funkcjonalny przez długi czas, nie wolno zapominać o konieczności jego konserwacji i czyszczenia. W modelu Krups Intuition Preference informacja o odkładaniu się kamienia jest przekazywana za pomocą barwnych wskaźników. Wówczas ekspres podświetla się na czerwono. Producent zaleca, aby wykonywać tę czynność średnio co 3 miesiące, przy założeniu, że codziennie zaparza się ok. 4 filiżanek kawy dziennie. Jest to ważne szczególnie w przypadku posiadania twardej wody w kranie. Równie istotne jest też systematyczne wymienianie filtra Claris Aqua Filter – najlepiej co każde 50 litrów zużytej wody lub co 2 miesiące.


Artykuł sponsorowany, dostarczony przez partnera.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację