Aby napić się pysznej i głębokiej w smaku kawy, nie trzeba odwiedzać najbliższych kawiarni. Można zrobić ją w zaciszu własnego domu lub biura i za naciśnięciem jednego przycisku przyrządzić pobudzające espresso lub pełne mlecznej pianki latte. Dzisiaj jest to znacznie prostsze dzięki nowej linii produktowej Krups Intuition Preference.

Poranek rozpoczęty z filiżanką kawy w dłoni jest znacznie prostszy i dodaje energii na resztę dnia. Równie przyjemny będzie relaks po pracy oparty na czytaniu książki i popijaniu lekkiej jak chmurka latte. Przygotowanie ulubionego napoju nie musi być czasochłonne. Wiele nowoczesnych ekspresów do kawy oferuje przyrządzanie najlepszych kaw i herbat za pomocą tylko jednego przycisku.

Zalety picia kawy

Statystyki pokazują, że Polacy piją coraz więcej kawy. Na każdego obywatela przypada przeciętnie 3 kg ziaren rocznie. Na pierwszym miejscu ulubionych kawowych napojów znajduje się caffe latte, a następnie espresso i cappuccino. Trend ten jest jak najbardziej zrozumiały, bo kawa to znacznie więcej niż jedynie pyszny i aromatyczny napój. Jest źródłem kofeiny, która nie tylko pobudza, ale i przyspiesza przemianę materii, a także wspiera organizm w walce z wolnymi rodnikami, które uszkadzają komórki. Przy piciu dużej ilości kawy dziennie warto zadbać o odpowiednie nawodnienie, ponieważ kofeina działa moczopędnie, co może zwiększać ryzyko odwodnienia.

R E K L A M A

Do niedawna jedyną możliwością zaparzenia kawy było zalanie gotowo zmielonej mieszanki dużą ilością wrzątku. Często ziarna palone były znacznie wcześniej, wietrzały i przez to traciły swój najcenniejszy aromat. Dopiero niedawno powszechna stała się wiedza o tym, w jakich temperaturach najlepiej jest parzyć kawę. Dziś każdy miłośnik kawowych napojów doskonale wie, że jakość kawy zależy od jakości i sposobu mielenia ziaren (najlepiej tuż przed parzeniem), optymalnie dobranej temperatury i techniki jej parzenia, w tym wielkości ciśnienia i mocy urządzenia.

Rynek ekspresów do kawy w Polsce rozrasta się w szybkim tempie. Producenci oferują zaawansowane technologicznie ciśnieniowe ekspresy do kawy, które potrafią w kilka sekund przygotować ulubiony napój. Najnowszy model Krups Intuition Preference EA873 to jeden z pierwszych intuicyjnych sprzętów, które oczarowują designem i innowacyjnym działaniem. To świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią swój czas i chcą mieć najlepszej jakości napoje kawowe na wyciągnięcie ręki.

Kawa gotowa za pomocą jednego naciśnięcia

Czy możliwe jest, aby ekspres do kawy kierował się w swoim działaniu intuicją? Jak najbardziej! Urządzenie z linii Krups Intuition Preference jest wyposażone w dotykowy wyświetlacz SMART SCREEN, który w obsłudze przypomina smartfona. Sprzęt pozwala na personalizację ustawień, w tym: wielkość kawy, jej moc oraz mleczne proporcje. Dzięki możliwości zapisania w pamięci ekspresu własnych preferencji przygotowanie ulubionej kawy okazuje się dziecinnie proste.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu podświetleń. Wskaźniki za pomocą odpowiedniego koloru informują użytkownika o konieczności wyczyszczenia urządzenia,  opróżnienia tacki ociekowej, odkamienienia czy o braku wody w pojemniku. Co więcej, podświetlenie służy także personalizacji. W modelu ea873 można przypisać kolory wszystkim swoim ulubionym napojom. Ekspres posiada aż 11 rodzajów napojów, w tym: ristretto, espresso, duża kawa, doppio, americano, lungo, cappuccino, latte macchiato, cafe latte, spienione mleko oraz gorącą wodę do herbat. Dodatkową zaletą jest możliwość przygotowania dwóch mlecznych kaw jednocześnie.

Duży zbiornik na wodę o pojemności 3 litrów pozwala na zrobienie kawy i herbaty dla całej rodziny. Ciśnienie 15 barów wydobywa z każdego ziarna to, co najlepsze. A wysoka moc 1450 W daje gwarancję przygotowania napoju już w kilka chwil.

Urządzenie jest skalibrowane do pracy z trzema poziomami twardości wody. Aby określić ten parametr, wystarczy zanurzyć w wodzie papierek mierniczy dołączony do opakowania z ekspresem do kawy.

Nowoczesny system spieniania mleka One-Touch Cappuccino przygotuje puszystą i lekką piankę, która złagodzi moc czarnej kawy.

Jak czyścić ekspres do kawy?

Aby ekspres do kawy był w pełni funkcjonalny przez długi czas, nie wolno zapominać o konieczności jego konserwacji i czyszczenia. W modelu Krups Intuition Preference informacja o odkładaniu się kamienia jest przekazywana za pomocą barwnych wskaźników. Wówczas ekspres podświetla się na czerwono.Szczegółowe informacje dostępne są w instrukcji oraz opisie produktu.


Artykuł sponsorowany, dostarczony przez partnera.