Wygeneruj infografikę ze swoich statystyk Google Analytics

Wygeneruj infografikę ze swoich statystyk Google Analytics

Opublikowano 22.03.2013 14:11 -


Bezapelacyjnie Google Analytics jest według mnie najlepszym narzędziem, za pomocą którego możemy śledzić informacje dotyczące statystyk naszej strony. Pośród ogromu funkcjonalności, które Google oddało do naszej dyspozycji w ramach GA są te mniej i bardziej popularne. Osobiście korzystam najczęściej ze stosunkowo nowego podglądu na żywo, ile osób znajduje się na stronie – tym samym obserwując jakie treści cieszą się wśród nich największym zainteresowaniem. Prócz tego regularnie sprawdzam odesłania, by połechtać swoje ego. Niemniej nie wykorzystuje 100% możliwości tego narzędzia, gdyż zwyczajnie tego nie potrzebuje. Niemniej zdaje sobie sprawę z potencjału jaki drzemie w tym narzędziu.

Co gdyby wyciągnąć najciekawsze infomacje z takiego Google Analytics i przedstawić je w bardziej czytelnej formie? Okazuje się, że połączenie infografiki jak i danych z GA to może być strzał w dziesiątkę. Pragnę przedstawić Wam narzędzie, które przy użyciu GA – stworzy świetną grafikę z najciekawszymi informacjami.

infografika-visualy

Narzędzie to nazywa się visual.ly. By wygenerować infografikę dotyczącą serwisu, wystarczy założyć konto a następnie po autoryzacji narzędzia w GA, wybrać serwis do którego infografika może być utworzona. Akurat moje dane nie wyglądają zbyt imponująca, niemniej taka forma podsumowania jest bardzo przyjemna dla oka. Visual.ly dodatkowo umożliwia wysyłanie powyższych raportów co tydzień, na nasz adres emial. Jednego czego mi brakuje, to możliwości wybrania większego zakresu czasu niż tydzień, niemniej świetne narzędzie chociażby do prezentacji dla potencjalnych reklamodawców :-)

 

Wieści z Rozładowani.pl