Wyciszenie, archiwum, tagowanie z Facebooka - kolejne nowości od Instagrama!

Wyciszenie, archiwum, tagowanie z Facebooka – kolejne nowości od Instagrama!

Opublikowano 24.05.2018 15:50 -


Instagram testuje kolejną opcję! Związana jest ona z selekcją powiadomień. Jesteśmy zalewani ilością alertów i wiadomości, że w pewnym momencie może się to stać przytłaczające. Instagram zdaje się znajdzie na to sposób. Pozwoli to na lepsze spersonalizowanie treści, które otrzymujemy poruszając się po platformie.

Jak to będzie działać?

Kiedy konto konkretnej osoby zostanie wyciszone nadal będziemy widzieli posty tej osoby na jej koncie. Takie osoby nadal będą również otrzymywały powiadomienia o oznaczeniach i komentarzach. Osoby, których konta wyciszyliśmy nie będą miały tej świadomości. Instagram w żaden sposób nie powiadamia takich osób.

Co jeszcze?

Testowana jest obecnie chyba jedna z bardziej wyczekiwanych funkcji, która koordynuje profil na Instagramie z Facebookiem. Chodzi konkretnie o oznaczenia. Będzie możliwość wzmiankowania na Instagramie osoby, która ma konto na Facebooku.

Zmieni się również Archiwum Stories. Nowy widok kalendarza, z naniesionymi na niego miniaturami opublikowanych postów, pozwoli na lepsze zarządzanie treściami.

Trudno powiedzieć kiedy dokładnie możemy spodziewać się owych nowości. Jest to jednak kolejny przykład na to, że testowane są rzeczy niezwykle użyteczne z punktu widzenia użytkownika. Tyczy się to nie tylko samych Instagram Stories, ale również funkcji dookoła, takich jak relacje czy archiwum postów. Bardzo fajnie, że nowości nie skupiają się wyłącznie na dodawaniu nowych filtrów. Instagram coraz mocniej w pewnych aspektach wiąże się z Facebookiem i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Bardzo fajnie jednak, gdyby pozostał w pewien sposób autonomiczny, ale by poruszanie między platformami było prostsze i szybsze.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację