Wyciekło 25 000 haseł do Spotify Premium. Sprawdź, czy jesteś na liście

Wyciekło 25 000 haseł do Spotify Premium. Sprawdź, czy jesteś na liście

Opublikowano 28.10.2019 8:51 -


Jeśli przy logowaniu do Spotify zauważyliście, że Wasz język bądź też inne ustawienia zostały zmienione, albo co gorsze, nie możesz się zalogować, to znaczy, że Twoje dane zostały skradzione. Po sieci krąży właśnie lista z danymi do ponad 25 000 kont usługi Spotify Premium.

O fakcie dowiedzieliśmy się z serwisu Wykop. Jeden z użytkowników opublikował listę, gdzie znajdują się maile i hasła do Spotify. Jak poinformował, trafił na nią przez przypadek, bo ktoś zmienił mu język na hiszpański. Wyszukał swoje hasło w Google i trafił właśnie na tę listę.

W opublikowanej bazie znajduje się sporo polskich kont e-mail, dlatego warto sprawdzić, czy nie ma na tej liście Waszych kont. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak szybka zmiana danych dostępowych do konta, jeśli nie zostało ono jeszcze przejęte.

Spotify do tej pory dbało o dane swoich użytkowników, tak więc bardzo dziwne, że taka baza trafiła do sieci. Na razie nie wiadomo, jakie jest jej źródło i kto dopuścił się kradzieży.

Wysłałem zapytanie do Spotify, na razie pozostało bez odpowiedzi. Jak tylko firma zajmie stanowisko w tej sprawie, na pewno Was poinformujemy.

Poniższy link podajemy tylko ze względu na bezpieczeństwo Waszych kont, abyście mogli sprawdzić, czy jesteście na liście. Wykorzystywanie danych do używania kont obcych osób jest oczywiście karalne.

 Zobacz listę

Wieści z Rozładowani.pl