Nic tak nie rozpala wyobraźni fanów marki Apple jak okresowe eventy. Czerwcowe wydarzenie jest zazwyczaj dedykowane developerom i podobnie jest i teraz. Jednak w tym roku Apple prawdopodobnie pokaże również trochę sprzętu, a to oznacza olbrzymie zainteresowanie konferencją.

WWDC 2021 startuje już w poniedziałek, 7 czerwca i potrwa cztery dni. Kwestie programistyczne to jedno, ale nie można przejść obojętnie obok przecieków na temat sprzętu. Najbardziej wiarygodne zdają się informacje na temat MacBooków Pro i Maców Mini.

MacBook Pro podczas WWDC 2021?

Według doniesień Prossera, podczas czerwcowego wydarzenia Apple może zapowiedzieć najnowszego MacBooka Pro. Do tej pory nie mieliśmy żadnych danych na ich temat, ale przypuszczalnie może on być oparty na nowym procesorze Apple M1X, albo ulepszonej wersji M1. Już pierwszy procesor spod szyldu Apple Silicon wywołał spore zamieszanie na rynku, a plotki na temat nowej odsłony podsycają przypuszczenia na temat możliwości tego sprzętu.

Obejrzyj prezentację

Konferencja Apple Worldwide Developers Conference rozpoczyna się od ekscytujących odkryć, inspiracji i nowych możliwości. Dołącz do światowej społeczności programistów, aby dogłębnie przyjrzeć się przyszłości platform Apple bezpośrednio z Apple Park.

Ponad 200 sesji

Zanurz się w ponad 200 szczegółowych sesji, które pomogą Ci nadal tworzyć najbardziej innowacyjne aplikacje na świecie. Kolekcje wideo będą publikowane każdego dnia. Oglądaj w ciągu tygodnia lub w dowolnym momencie później, w Internecie lub w aplikacji Apple Developer na iPhonie, iPadzie, Macu i Apple TV.

Nowy Mac mini z procesorem M1X i MagSafe

Autorem przecieków jest niezawodny Jon Prosser, który jak mało kto ma jedne z lepszych informacji ze świata Apple. Na swoim kanale na YouTube opublikował zapowiedź Maca mini 2021, a także sporo renderów.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Mac mini jest cieńszy od swojego poprzednika (a nawet dwóch, bo model z 2020 roku jest w tej samej puszce co poprzednik, ale za to z procesorem M1).  W nowym Macu mini 2021 otrzymamy:

  • 4 porty Thunderbolt/USB-4
  • 2porty USB-A
  • HDMI
  • port ładowania MagSafe

Na uwagę zasługuje ten ostatni port, który wraca po kilku latach przerwy do sprzętów Apple. Ostatnio otrzymał go nowy iMac 24-calowy.

Nowy Mac mini powinien posiadać nową, odświeżoną wersję procesora M1, który wdarł się z rozmachem na rynek w roku ubiegłym.

Konferencja WWDC 2021 rozpocznie się 7 czerwca i potrwa cztery dni. W tym okresie powinniśmy zobaczyć zapowiedź najnowszego systemu operacyjnego Apple iOS 15, a także nowe wersje systemów MacOS, iPadOS, watchOS i tvOS. Poznamy nowinki na temat możliwości oprogramowania, a także zapowiedzi rozwiązań developerskich. Ze sprzętów Apple powinno pokazać także MacBooka Pro.


Posłuchaj nas!