Coroczny event organizowany przez Apple zbliża się wielkimi krokami. WWDC ma się odbyć 22 czerwca 2020 roku, ale całkowicie online. Nie zmienia to faktu, że fani produktów z logo jabłka mają czego oczekiwać, bo firma ma kilka ciekawych nowości do ogłoszenia.

Oto dlaczego już się zakochałem w PS5

Koniec z intelem w Macach?

Przed weekendem pisaliśmy o spodziewanym odświeżeniu iMaca, a więc osobistego komputera domowego w gamie Apple. Przestarzały design obecnego modelu niezbyt pasuje do 2020 roku, dlatego wygląda na to, że gigant z Cupertino wreszcie zmniejszy ramki wokół ekranu i nawiąże do iPada Pro czy Pro Display XDR. Kolejnym dużym wydarzeniem WWDC będzie migracja komputerów Apple na procesory ARM.

Bloomberg dotarł do informacji, według których chipy Intela przestaną zasilać urządzenia z systemem MacOS od 2021 roku. Apple przeniesie się na własne procesory oparte o technologię firmy ARM Ltd i znane już z iPadów czy iPhone’ów. Zmiana nie będzie natychmiastowa z kilku powodów – przede wszystkim chodzi o dopasowanie aplikacji do nowego środowiska.

Poza tym ciężko uwierzyć, by firma zdecydowała się na porzucenie dotychczasowych modeli wszystkich komputerów i od razu stworzyła zupełnie nową serię – w końcu Apple ma w sprzedaży Macbooka Air, Macbooka Pro, iMaca, iMaca Pro, Mac Pro i Mac Mini, a niektóre z nich dopiero co zostały zaprezentowane. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zastosowanie procesora opartego na A14 w Macbookach Air.

Poznajcie prosty sposób na usunięcie reklam na YouTube

Ekosystem jeszcze lepszy

Co ciekawe, już procesor A12Z z iPada Pro wykazuje lepszą moc niż i3 i i5 stosowane w notebookach. Łatwo więc zauważyć, że wykorzystanie ich w większej wersji z lepszym chłodzeniem pozwoli na uzyskanie nie tylko jeszcze lepszych wyników, ale też poprawienie efektywności układu dzięki integracji niemal wszystkich części wraz z systemem MacOS. Apple już teraz jest niepokonanym mistrzem ekosystemu dzięki niemal idealnemu powiązaniu wszystkich urządzeń, a własne chipy będą tylko krokiem ku powiększeniu swojej supremacji na rynku.