Z oficjalnego klienta GG skończyłem swoją przygodę parę ładnych lat temu, następcą był niegdyś popularny Konnnekt, ale niestety został porzucony przez twórców a ja przesiadłem się na AQQ. Ten ostatni został bez skrupułów zamieniony na WTW.

Komunikator WTW to żadne odkrycie, jako że na rynku komunikatorów jest już jakiś czas. Ja zwyczajnie nie poszukiwałem żadnego innego rozwiązania od AQQ, z którego byłem bardzo zadowolony. Niestety produkt Wapstera zaczął wariować na tyle, że stało się to dość irytujące. Podejrzewam, że zwykła reinstalacja mogła by problem rozwiązać lecz zamiast tego z ciekawości poszukałem alternatyw (po cichu liczyłem na reinkarnacje Konnekta ;-) ). Niestety wielkiego wyboru nie było, ale natknąłem się właśnie na komunikator o dość dziwnej nazwie WTW, który był bardzo przez użytkowników polecany.

Zainstalowałem go i niesamowicie spodobała mi się jego prostota. Paczka standardowa zawiera absolutne minimum funckjonalności, których internetowy użytkownik potrzebuje. Zero emotikonów, brak dźwięków nadchodzących wiadomości, pełna asceza. Założeniem twórcy tej aplikacji była idea by nie narzucać użytkownikowi gotowych funkcjonalności, by zrobił to sam jeśli będzie miał taką ochotę. I tak, jeżeli będzie chciał dźwięki czy pluginy to zainstaluje sobie wtyczkę.

Jako, że do dźwięków byłem przyzwyczajony – zainstalowałem odpowiednią wtyczkę, wyciągając wszystkie dźwięki wiadomości z AQQ i przypisałem je do WTW. Prócz tego zainstalowałem świetny styl o nazwie Bmodern, który zmienia okienko na rozmów na wygląd stylizowany na ten znany z androida czy ajfona.

Widok okna rozmowy WTW + Bmodern

Lista kontaktów pozbawiona jest wszelkich niepotrzebnych dodatków. W standardzie lista kontaktów z avatarami (które można wyłączyć) i co najważniejsze brak wszelkich śladów po reklamach. Aplikacja jest lekka i czytelna. Najważniejszą jej zaletą jest to, że ma ogromne możliwości konfiguracyjne.

WTW - widok listy kontaktów

Wszystkim, którzy cenią sobie prostotę, minimalizm bez niepotrzebnych gadżetów czy bajerów. Z pewnością WTW przypadnie im do gustu.


Posłuchaj nas!