Po zapowiedzi przez Apple nowych usług: dystrybuującego wiadomości Apple News i wirtualnej karty kredytowej Apple Card, przyszedł czas na gwoździa wieczoru — usługę grupującą kanały wideo.

Wszystkie usługi w jednym miejscu? Apple chce to umożliwić. W Apple TV dostaniemy Hulu, ESPN, HBO, kanały na żywo i wiele innych. Co więcej — otrzymamy tutaj także materiały konkurencji Apple — Prime Video i Google Movies.

Płacić mamy podobno jednak wyłącznie za te kanały, które będziemy oglądać. Wszystko otrzymamy w jednej aplikacji. Jak pokazano na prezentacji, wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać dostęp do nowej oferty, czy to będzie HBO, czy Showtime.

vtv

Równolegle wystartuje także „bardziej” płatna usługa — Apple TV+. Będzie ona obejmowała produkcje przygotowane przez Apple. W prezentacji pojawili się tacy twórcy jak JJ Abrams, Steven Spielberg, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, czy Jennifer Anniston.

apple tv

Śniadaniówka w Apple TV

Reese Witherspoon, Jennifer Anniston i Steve Carell poprowadzą program „The Morning Show” w Apple TV. To może być dość interesujące doświadczenie, aczkolwiek liczyłem na produkcje serialowe z udziałem tych aktorek.

jenn

Usługa wystartuje w maju 2019 roku w ponad 100 krajach na całym świecie. Kilka miesięcy później trafi także na komputery Mac. Na razie brak informacji czy i kiedy nowe Apple TV będzie dostępny do Polski.