messagelist

Standardowo każdy hosting posiada go na wyposażeniu i pomimo tego, że najpiękniejszy nie jest to zdecydowaną jego zaletą jest przede wszystkim funkcjonalność. Co kryje się pod funkcjonalnością? Ma wszystko czego trzeba do wysłania i odebrania mejla, ale nie oszukujmy się powinien on przejść redesign już lata temu. Poczta elektroniczna obecnie, to już nie tylko zwykłe mejle. To integracje z kalendarzami, mediami społecznościowymi i jak dla mnie – centrum dowodzenia moim poletkiem internetowym. Nie oszukujmy się, musi być miłe dla oka.

Sam korzystam z Gmaila i ani myślę gdziekolwiek się przenosić, niemniej do najpiękniejszych on nie należy, ale na głowę bije powyższe rozwiązania. Oczywiście właściciele hostingów prócz rozwiązań jak SquirrelMail bardzo często dają nam wybór, np. RoundCube, klient pocztowy, który wygląda nieco lepiej. Niemniej mam dzisiaj dla was rozwiązanie, które bije na głowę (wizualnie) wszystkie te rozwiązania bez żadnego wysiłku. Nosi ono nazwę MailPile i… jest po prostu piękny!

Powyższe screeny to esencja tego narzędzia. Prostota, wpisywanie się we wszelkie graficzne trendy. Niestety nie mam możliwości oceny wartości funkcjonalnej, gdyż wersja demo niestety nie jesdt wystawiona, ale co mi tam – dzisiaj tylko aspekty wizualne ;-) To co ucieszy właścicieli hostingów, to fakt że MailPile jest oparty w pełni na licencji Open Source. Niestety chyba przyjdzie jeszcze trochę poczekać na to rozwiązanie, gdyż o ile jest możliwość jego pobrania i zainstalowania, to o tyle część funkcjonalności jest jeszcze w stadium rozwoju.

Niemniej mam nadzieje, że gdy tylko całość niezbędnych funkcjonalności zostanie rozbudowana, to aplikacja ta przebije się do świadomości hostingodawców. Więcej informacji znajdziecie na stronie mailpile.is.


Posłuchaj nas!